Україна продає металобрухт у підконтрольне рф Придністров’я, попри дефіцит на власному ринку

ПОЛІТИКА
20.08.2025, 18:37
Україна продає металобрухт у підконтрольне рф Придністров’я, попри дефіцит на власному ринку

Заготівельники металобрухту у липні 2025 року, після річної паузи, відновили експорт сировини до Придністров’я.

Українські заготівельники металобрухту після річної паузи відновили експорт сировини до Придністров’я, російського анклаву на території республіки Молдова, свідчать дані Державної митної служби України.

Про це сьогодні повідомляє видання «Бізнес Цензор» з посиланням на джерела у ДМСУ.

Згідно з даними митниці, експортером брухту, як і минулого року, виступає українська юридична особа ТОВ «Д-Камет». В рамках контракту з Молдавським металургійним заводом, що належить російським власникам, компанія відправила партії брухту у залізничних вагонах через митний пост «Дністер».

В експортних документах країною призначення металобрухту зазначена республіка Молдова, проте кінцевим місцем поставки є залізнична станція Рибниця, розташована на території Придністров’я.

Як повідомлялося раніше, на українському ринку спостерігається стратегічний дефіцит металобрухту. Після широкомасштабного вторгнення російських військ, тимчасової окупації південних та східних регіонів, а також унаслідок руйнування промислових підприємств, цей дефіцит почав стрімко зростати. Водночас експорт цієї стратегічної сировини збільшується досить швидкими темпами.

Нагадаємо, що у серпні 2024 року ТОВ «Д-Камет» вперше з початку широкомасштабної війни відвантажило 276 тонн українського металобрухту на Молдавський металургійний завод. Перша поставка здійснена в рамках контракту, укладеного 8 травня 2024 року між українською компанією та ММЗ (м. Рибниця, Придністров’я), який належить російським власникам.

При цьому, згідно з експортними документами, країною призначення металобрухту вказана республіка Молдова. ТОВ «Д-Камет» сплатило до державного бюджету України експортне мито у розмірі 10 євро з кожної тонни партії металобрухту. Для порівняння, наразі в Україні діє експортне мито у розмірі 180 євро за тонну, що поширюється на більшість країн світу, окрім кількох винятків.

Варто зазначити, що у травні 2018 року Рада національної безпеки та оборони України запровадила економічні санкції щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до російської агресії, серед яких опинився Молдавський металургійний завод, який тоді був одним із найбільших споживачів українського металобрухту. Втім, у березні 2019 року ММЗ було знято з-під українських санкцій без пояснень.


Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Політика
Уперше з червня минулого року рф відновила закупівлі валюти та золота для поповнення свого Фонду національного добробуту.
06 травня, 19:05
Політика
Це відбулося вперше з часу блокування Ормузької протоки.
06 травня, 13:05
Війна
«Попри неодноразові попередження», Єгипет дозволив розвантажитися судну з краденим українським зерном.
05 травня, 17:34
Війна
Як монополія та накрутки на запчастинах роблять українські дрони неконкурентними.
04 травня, 13:36
Війна
Fire Point — не «перлина української оборони», а сама корупція, гігантський мародер, який заробляє величезні статки на війні.
02 травня, 08:26
Політика
Сьогодні о 11:35 було відновлено постачання нафти трубопроводом «Дружба».
22 квітня, 21:32