Україна створила віртуальну систему управління військами в бою, - The Wall Street Journal

ВІЙНА
04.01.2023, 08:27
Україна створила віртуальну систему управління військами в бою, - The Wall Street Journal

Над такою системою в США працювали десятиліття

Україна створила імпровізовану розвідувальну мережу для координації бойових підрозділів на полі бою, вона виявилася дешевшою за американський аналог, на створення якого Пентагон витратив десятиліття і мільярди доларів.

Про це пише The Wall Street Journal, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

"Імпровізована мережа Києва з безпілотників, бійців і зброї, пов'язаних через супутниковий зв'язок і спеціальне програмне забезпечення, дає солдатам рівень розвідки, координації і точності, який дозволяє маневрувати навколо масивних, але незграбних армій росії", - йдеться у статті.

Україна створила віртуальну систему управління військами в бою, - The Wall Street Journal_1

Співбесідники видання у сфері оцифрування в США стверджують, що успіх України у створенні віртуальної системи командування і управління "на льоту" пропонує цінні уроки для Заходу, зокрема, щодо необхідності експериментувати і залучати невійськових експертів.

Як зазначив співбесідник WSJ, бюрократичні західні військові "занадто повільні і важкі", щоб швидко застосовувати нові технічні рішення для вирішення проблем на полі бою.

"Одним з елементів успіху України в інноваціях є те, як різні військові підрозділи і українські технологічні компанії працюють над власними новими військовими технологіями – підхід "знизу-вгору", який часом більше нагадує низку гаражів у Кремнієвій долині, ніж проект, що фінансується Пентагоном", - зазначається у статті.

WSJ повідомляє, що в Україні "процвітає індустрія технічного аутсорсингу і хакерів, які діють поза законом", тому інженери-програмісти підключаються до цифрових сервісів, таких як зашифрований месенджер Signal і мережі, наприклад, SpaceX Ілона Маска.

Україна створила віртуальну систему управління військами в бою, - The Wall Street Journal_3

WSJ також навело слова Ярослава Гончара, співзасновника "Аеророзвідки", неурядової організації, яка з 2014 року допомагає українській армії безпілотниками, що майже кожен підрозділ, який брав участь у боях за Київ навесні, використовував програму управління військами DELTA.

За словами Глена Гранта, британського підполковника у відставці, який має досвід оцифрування військових засобів і працював зі збройними силами США та України з 2014 року над реформою оборони, бюрократичні західні військові "надто повільні та важкі", щоб швидко застосовувати нові технічні рішення для розв'язання проблем на полі бою.

"Технічно підковане населення України оновило техніку партизанської війни для цифрової ери", - йдеться у статті.
 

Читайте також:
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
17 квітня, 06:00
Світ
Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.
22 березня, 18:05
Світ
Їх планують показати на заході Expo-2025, який відбудеться наступного року у Осаці (Японія).
08 березня, 18:25
Війна
Наразі вже відбувається тестування окремих систем
21 лютого, 11:47
Війна
Вони матимуть змогу збиратися в рій та одночасно атакувати російські цілі
20 лютого, 16:17
Війна
Журналісти з’ясували, що термінали працюють лише біля кордону України.
13 лютого, 15:45