Україна запросила Кіпр приєднатися до Кримської платформи

ПОЛІТИКА
23.11.2020, 19:50
Україна запросила Кіпр приєднатися до Кримської платформи

Посол Кіпру Луїс Телемаху підтвердив, що кіпрська сторона неухильно дотримується позиції щодо невизнання окупації українського півострова.

За повідомленням УНІАН, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова запросила Кіпр приєднатися до створення Кримської платформи з деокупації півострова.

На сайті МЗС з'явилося повідомлення про те, що Джапарова зустрілася з послом Кіпру в Україні Луїсом Телемаху.

Перша заступниця міністра висловила вдячність за підтримку Кіпром суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів як на двосторонньому рівні, так і в рамках ООН та ЄС при ухваленні відповідних резолюцій та рішень.

Також Джапарова поінформувала про останній розвиток подій в окупованому Криму та запросила кіпрську сторону взяти участь у діяльності ініціативи «Кримської платформи».

У відповідь посол запевнив, що кіпрська сторона продовжує неухильно дотримуватися позиції щодо невизнання тимчасової окупації українського півострова.

Співрозмовники також обговорили питання двосторонньої взаємодії у рамках міжнародних конвенцій та ініціатив стосовно гендерної рівності, протидії насильству проти жінок та збереження світової культурної спадщини.

Окрім того, як голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Джапарова передала лист-запрошення, адресований своїй кіпрській колезі, із закликом приєднатися до міжнародного флешмобу відеопривітань з нагоди 75-річчя організації ЮНЕСКО, ініційованого президентом України.

Сторони також позитивно відзначили спільні зусилля з метою пожвавлення політичного діалогу між двома країнами. Проведення незабаром двосторонніх політичних консультацій між МЗС України та Кіпру дозволить обговорити широкий спектр питань щодо перспектив подальшого розвитку українсько-кіпрських відносин та спільної взаємодії у рамках міжнародних організацій.

Що таке Кримська платформа

23 вересня президент Володимир Зеленський під час дебатів на 75-й сесії Генасамблеї ООН закликав партнерів приєднатися до міжнародної платформи з деокупації Криму.

Саміт із запуску Кримської платформи може відбутися у травні наступного року.

«Кримська платформа» працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий — рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони, третій - міжпарламентський рівень і четвертий рівні - неурядових експертів. Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів до роботи платформи буде створена експертна мережа.

Нагадаємо, що протягом 7-8 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба перебував з робочим візитом у Румунії.

Дмитро Кулеба та Людовік Орбан
Дмитро Кулеба та Людовік Орбан
Фото:УНН

Під час візиту він зустрівся з прем’єр-міністром країни Людовіком Орбаном, провів переговори зі своїм румунським колегою Богданом Ауреску та виступив як почесний гість із промовою на щорічній нараді румунських послів. Зокрема, Кулеба мав зустрічі у румунському парламенті та з лідерами української громади Румунії.

“Поїздка Дмитра Кулеби стала першим візитом міністра закордонних справ України до Румунії з 2017 року і ознаменувала відновлення широкого діалогу між Україною та Румунією після кількох років спаду дипломатичної активності”, — відзначили тоді у пресцентрі відомства.

Зазначається, що під час переговорів з главою румунської дипломатії сторони обговорили увесь спектр питань порядку денного українсько-румунських двосторонніх відносин. Глава МЗС України також поінформував румунську сторону про створення Кримської платформи“ задля консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму. Він запросив Румунію приєднатися до її створення.

Румунська сторона підтвердила подальшу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, продовження санкційного режиму щодо Російської Федерації, подальшу політику невизнання незаконної окупації Криму, а також цілковиту підтримку євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України.

Читайте також:
Українська влада намагається спровокувати ворожнечу між людьми різних національностей у Криму, щоби повернути півострів воєнним шляхом.
31.12.2020, 11:28
Іде процес перевиховання українських дітей у Криму в громадян РФ, які готові померти, захищаючи країну-окупанта зі зброєю в руках.
30.04.2020, 18:35
Депутат Європарламенту і колишній міністр закордонних справ Урмас Пает закликав не закривати очі на російську агресію в Україні.
18.03.2020, 11:00
Дипломатичне відомство Грузії оприлюднило заяву до 6-ї річниці анексії та окупації українського півострова армією РФ.
18.03.2020, 09:40
Про те, що в будинку пройшов обшук, повідомили сусіди, які бачили, як від будинку в районі семи ранку від'їжджає спецтранспорт.
16.03.2020, 17:20
В Керчі ФСБ затримала двох неповнолітніх місцевих мешканців 2003 та 2004 року народження, які начебто готували терористичний акт.
18.02.2020, 20:21