Українці не купують яловичину, бо її масово вивозять закордон?
За підсумками 2021 року вітчизняний ринок наростив імпорт мороженої яловичини до 2,78 тисячі тонн, але громадянам вона не по кишені.
Такі відомості оприлюднила пресслужба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що основними іноземними постачальниками м'ясної продукції в Україну стали профільні підприємства з таких країн:
- Австрія – 1148 тонн;
- Литва – 534 тонни;
- Польща – 237 тонн;
- США – 182 тонни.
На цьому тлі видається дивним зростання на 11% вітчизняного експорту яловичини (тобто, 27,55 тисячі тонн – прим. ред.), яку переважно вивозили до КНР – 12,33 тисячі тонн, Білорусі – 3680 тонн і Казахстану – 3100 тонн.
Адже торік українські фермери неодноразово нарікали на тяжке становище у скотарстві, яке уряд Зеленського-Шмигаля обіцяв узяти під контроль, але поки безрезультатно.
«Упродовж минулого року українське скотарство не змогло зберегти наявний оборот поголів'я, а, на жаль, тільки скорочувала його з кожним місяцем. Відтак, станом на 1 грудня 2021 року поголів'я ВРХ склало 2689,4 тис. голів, що у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року на 184,6 тис. голів менше (-6,4%). Найбільша чисельність поголів'я на сьогодні спостерігається у таких областях як: Хмельницька (223 тис. голів), Полтавська (187,5 тис. голів) та Вінницька (186 тис. голів). Загалом минулий рік роботи на внутрішньому ринку для виробників яловичини був тяжкий», – прокоментували ситуацію в "Українському клубі аграрного бізнесу".
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що істотний дефіцит свинини українського виробництва не відбився на загальному рівні споживання цього виду м'яса.