Українці втратять право на отримання безкоштовної ділянки землі

ЕКОНОМІКА
28 лютого, 12:25
Українці втратять право на отримання безкоштовної ділянки землі

До старту ринку землі залишається чотири місяці і поки діє безкоштовна приватизація.

Зазначається, що Держгеокадастр має намір передати залишок держземель (близько 2,3 млн гектарів) об’єднаним територіальним громадам. Восени минулого року президент підписав указ про передачу земель з державної у комунальну власність. Про це повідомляє agronews.ua.

Таку необхідність обгрунтували тим, щоб землю не розкрадали при безкоштовній приватизації, коли завдяки чужим паспортам землю оформлювали та перепродавали. Мовляв, це важливо для децентралізації. Відтак, право отримати земельну ділянку з державного фонду зникне при введенні ринку землі.

Також експерти зазначають, що за результатом земельного моніторингу станом на 2017 рік налічувалося 10,5 млн га держземель. А наразі заявляють про наявність близько 3 мільйонів. 7 мільйонів – зникли. Зникнення земель з держфонду експерти пояснюють корупційною діяльністю попереднього керівництва профільних міністерств і центральних органів виконавчої влади.

До старту ринку землі залишається чотири місяці і поки діє безкоштовна приватизація.

Кожен громадянин України, який досяг повноліття, має право безкоштовно одержати землю, згідно зі статтею 121 Земельного кодексу. Дозволено приватизувати понад 2 гектари землі.

Читайте також:
Щорічна весняна посівна тісно пов'язана з великими витратами: перед початком обробки землі, аграрії заставляють своє майно у банках.
13 квітня, 11:34
Сьогодні у Полтаві біля обласної адміністрації фермери з усієї області виступили проти введення ринку землі.
02 квітня, 17:05
Важлива інформація для власників земельних ділянок (паїв)
28 січня, 09:25
Проєкт закону, внесений фракцією Зеленського, запроваджує ПДВ на продану землю.
19.11.2020, 10:57
Український селянин завжди мріяв працювати без погонича й вільно розпоряджатися своїм майном і своєю долею.
09.05.2020, 09:47