Українці зможуть побачити статки високопосадовців через Інтернет уже за 2 місяці

УКРАЇНА
01.09.2016, 11:24
Українці зможуть побачити статки високопосадовців через Інтернет уже за 2 місяці

Усі високопосадовці та особисто президент України Петро Порошенко забов’язані прозвітувати про свої статки у формі електронної декларації впродовж 60 днів.

Згідно із зобов’язаннями України перед МВФ, із 15 липня почала діяти нова система декларування доходів для вищих посадових осіб. Згідно з нею, у разі приховування коштів на суму більше 362 500 грн, проти чиновника буде порушена стаття 366 Кримінального кодексу (Службове підроблення – ред.).

Такі дії, зазначає Голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, «караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років». Про це Соболєв написав у своєму Фейсбуці.

Зазначимо, до 2014 р. існував лише символічний штраф до 425 грн за неподання чи невчасну подачу декларації за місцем роботи.

Система електронного декларування була запущена Націнальним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) 15 серпня цього року. Це є ключовою умовою надання Україні безвізового режиму.

Електронне декларування передбачає, що кожний українець зможе переглянути статки того чи того чиновника й долучитися до громадського контролю щодо перевірки відповідності вказаної там інформації.

– Найважливіший сенс електронного декларування - через Інтернет всі декларації будуть доступними громадянам. І це дає шанс на прискіпливу перевірку кожної декларації всім суспільством. Інформація буде ось тут http://nazk.gov.ua/.Податкова роками саботувала перевірку декларацій посадовців, але тепер все в руках громадян. Саме для цього ще минулого року ми відкрили реєстри власності. Тож Агенцією із запобігання корупції, яка виявлятиме невідповідність статків посадовців їх зарплатам, може стати кожна громадська організація, кожна журналістська команда. Ви особисто можете стати:), – Соболєв.

Повідомляється, що технологія спільного контролю буде запропонована громаді найближчими днями.