Українців просять дати свідчення проти затриманого у Фінляндії московита Яна Пєтровского

КРИМІНАЛ
20 березня, 19:15
Українців просять дати свідчення проти затриманого у Фінляндії московита Яна Пєтровского

Відомий неонацист і воєнний злочинець із РФ нині перебуває у в'язниці міста Вантаа. Однак його можуть випустити, якщо не доведуть вину.

Про це кореспонденту медіаагенції «Останній Бастіон» повідомив представник Карельського національного руху, який побажав залишитися неназваним із міркувань безпеки. З'ясувалося, адвокати Яна Пєтровского (він же Воіслав Торден) із лав угруповання «Русічъ» намагаються спростувати надані стороною обвинувачення докази.

Фінські юристи, які мають тісний багаторічний зв'язок із посольством РФ у Гельсинкі, посилаються на «політично вмотивовані процеси, що суперечать чинному законодавству Фінляндії». Нібито це Україна всіляко тисне на Фінляндію, а не московія.

Своєю чергою, слідчі вагаються із приводу долі Пєтровского-Тордена. Оскільки доказів щодо його причетності до злочинів проти українців на Луганщині, Донеччині та Харківщині від 2014 року і до 2023 року саме за етнічною ознакою не достатньо для винесення засуджувального вироку.

У зв'язку із цим існує ризик того, що московита, котрий у соціальних мережах вихвалявся тортурами, садизмом і вбивством наших громадян не лише не депортують в Україну, а і випустять додому. Дипломати РФ посилено працюють над цим.

Зі слів нашого співрозмовника, українська громада Фінляндії шукає свідків, побратимів, членів родин військовослужбовців Збройних Сил України, які були закатовані угрупованням «Русічъ» у 2015 році. Зокрема відомо, що Торден-Пєтровскій брав участь у позасудовій страті воїнів батальйону «Айдар» і розстрілах цивільних у поселенні Металіст.

Важливо уточнити, коли такі свідки знайдуться, резонансну історію зможуть оприлюднити передові фінляндські видання, де інформація про московитського воєнного злочинця публікується дуже рідко через брак даних. Надсилати свої покази слід на адресу електронної пошти: batkomahnomaryan@gmail.com.

А проте, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», фінляндська Феміда дбає не про права людини, а про безпеку терористів. Тамтешні судді відмовляються екстрадувати Пєтровского-Тордена на вимогу правоохоронних органів України.

Читайте також:
Мистецтво
Ворог свідомо цілив у символ не лише прифронтового міста, а й усього Запорізького краю. На жаль, скульптура не підлягає відновленню.
вчора, 10:26
Війна
Зафіксовано прильоти у будівельний гіпермаркет та центральний парк
25 травня, 17:35
Світ
Прокурор Міжнародного кримінального суду вимагає видати ордер на арешт Сатаньяху та міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта
21 травня, 11:05
Війна
Як зазначив прокурор, Нетаньягу несе кримінальну відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності
20 травня, 15:00
Війна
Розвідники дізналися імена російських пілотів, які обстрілюють територію України «Кинджалами». У списку 29 льотчиків.
11 травня, 12:05
Світ
Ізраїль порушує гуманітарне право в Газі та вбиває цивільне населення, зокрема й американською зброєю.
06 травня, 10:03