Українців просять дати свідчення проти затриманого у Фінляндії московита Яна Пєтровского

КРИМІНАЛ
20.03.2024, 19:15
Українців просять дати свідчення проти затриманого у Фінляндії московита Яна Пєтровского

Відомий неонацист і воєнний злочинець із РФ нині перебуває у в'язниці міста Вантаа. Однак його можуть випустити, якщо не доведуть вину.

Про це кореспонденту медіаагенції «Останній Бастіон» повідомив представник Карельського національного руху, який побажав залишитися неназваним із міркувань безпеки. З'ясувалося, адвокати Яна Пєтровского (він же Воіслав Торден) із лав угруповання «Русічъ» намагаються спростувати надані стороною обвинувачення докази.

Фінські юристи, які мають тісний багаторічний зв'язок із посольством РФ у Гельсинкі, посилаються на «політично вмотивовані процеси, що суперечать чинному законодавству Фінляндії». Нібито це Україна всіляко тисне на Фінляндію, а не московія.

Своєю чергою, слідчі вагаються із приводу долі Пєтровского-Тордена. Оскільки доказів щодо його причетності до злочинів проти українців на Луганщині, Донеччині та Харківщині від 2014 року і до 2023 року саме за етнічною ознакою не достатньо для винесення засуджувального вироку.

У зв'язку із цим існує ризик того, що московита, котрий у соціальних мережах вихвалявся тортурами, садизмом і вбивством наших громадян не лише не депортують в Україну, а і випустять додому. Дипломати РФ посилено працюють над цим.

Зі слів нашого співрозмовника, українська громада Фінляндії шукає свідків, побратимів, членів родин військовослужбовців Збройних Сил України, які були закатовані угрупованням «Русічъ» у 2015 році. Зокрема відомо, що Торден-Пєтровскій брав участь у позасудовій страті воїнів батальйону «Айдар» і розстрілах цивільних у поселенні Металіст.

Важливо уточнити, коли такі свідки знайдуться, резонансну історію зможуть оприлюднити передові фінляндські видання, де інформація про московитського воєнного злочинця публікується дуже рідко через брак даних. Надсилати свої покази слід на адресу електронної пошти: batkomahnomaryan@gmail.com.

А проте, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», фінляндська Феміда дбає не про права людини, а про безпеку терористів. Тамтешні судді відмовляються екстрадувати Пєтровского-Тордена на вимогу правоохоронних органів України.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Щонайменше 206 українських військових загинули в російському полоні — AP
27 травня, 16:33
Війна
Чому світ має боятися тандему путін–Нетаньягу.
26 травня, 15:00
Опінії
Кремль веде війну проти України не лише зброєю на полі бою. Ворог також оперує достоту фальшивими образами — в інформаційному просторі.
25 травня, 07:09
Війна
Жодні міркування будь-якого характеру, не можуть служити виправданням агресії.
22 травня, 16:03
Війна
Не минає жодного дня, щоб єврейські сіоністи не вимагали публічно вирізати всіх дітей і немовлят Ґази.
22 травня, 11:00
Війна
Американського бізнесмена заарештовано в Сенаті за протест проти геноциду у Ґазі.
16 травня, 10:16