Україні доведеться законодавчо унормувати можливість подвійного громадянства, інакше ця проблема наростатиме, - Клімкін

ПОЛТАВА
02.09.2018, 08:22

Україна має дозволити громадянам інших країн подвійне громадянство, але за певних умов.

Таку думку міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив в Одесі, де спілкувався з молоддю в Impact HAB про можливість підтримки державними структурами важливих транснаціональних проектів і українських інновацій та трендів, просування їх у глобалізованому світі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я вважаю, що маємо дозволити подвійне громадянство, але за певних умов. Хіба ми можемо не звертати уваги на те, що є тисячі людей - реальних патріотично налаштованих українців у Канаді, США, Австралії, деяких інших країнах, які хотіли б тут попрацювати. Вони готові приїхати і працювати тут за українську зарплату, але наражаються на труднощі, зокрема, не можуть працевлаштуватися, скажімо, за канадським чи американським паспортом. Водночас тисячі представників угорської, румунської та інших меншин в Україні мають два паспорти", - зазначив Клімкін.

На це треба звернути увагу, підкреслив він, бо не можна і далі цього не помічати.

"Очевидно, варто все належним чином законодавчо унормувати і встановити суворі вимоги за недотримання національного законодавства. Інакше буде наростати вал проблем", - зауважив глава МЗС.

Нагадаємо, Румунія активно видає румунські паспорти громадянам України. За румунським законодавством, право на отримання громадянства мають прямі нащадки людей, які проживали на території нинішньої Чернівецької області з 1918 року до 1940 року(на той час - частина Румунії).

За словами міністра закордонних справ Румунії Теодора Мелешкану, не існує жодних норм міжнародного права або певних практик, які не дозволяли б або забороняли подвійне громадянство. Це право кожної держави - надавати просте єдине або подвійне громадянство.

19 квітня 2018 року Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону (№8297) про внесення змін до закону України про громадянство, однак відкликав його 16 травня.

Питання про видачу Угорщиною і Румунією паспортів громадянам України загострилося на тлі ситуації навколо прийнятого 5 вересня 2017 року Верховною Радою закону про освіту.

Читайте також:
Чоловіка, що назвав себе «Віталіком», звати Віталій Воробйов.
09:40
Стан здоров’я дитини – середньої тяжкості.
09:07
Ввечері 23 січня молоді хлопці та дівчата за доброю українською традицією зібралися на вечорниці.
09:00
Працівники комунального підприємства «Полтававодоканал» б'ють на сполох.
вчора, 15:15
Затриманим є начальник оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області.
вчора, 12:03
22 січня в Октябрському районному суді Полтави відбулося засідання у справі Сергія Чередніченка.
вчора, 08:40