Україні дозволили бити по території росії з Storm Shadow

ВІЙНА
10.07.2024, 15:44
Україні дозволили бити по території росії з Storm Shadow

Новий прем'єр Британії висловив свою позицію щодо використання Україною Storm Shadow для ударів по рф

Новий прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підтвердив, що Україна може використовувати британські ракети Storm Shadow для ураження військових цілей на території росії. Тим самим він продовжує політику попереднього уряду.

Заяву про це він зробив на полях саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє Bloomberg.

Відповідаючи на запитання журналіста, Стармер погодився, що Україна сама повинна вирішувати, як використовувати ракети Storm Shadow, передані Британією.

При цьому він зазначив, що ракети «очевидно повинні використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права» і, на його думку, «в оборонних цілях».

Стармер також засудив ракетну атаку росії на дитячу лікарню «Охматдит» у Києві, заявивши, що це був «абсолютно шокуючий, жахливий напад, який став дуже важливим, хоч і трагічним тлом для цього саміту».

«Моє послання президенту путіну таке: цей саміт НАТО слід розглядати як чітку та єдину рішучість союзників щодо НАТО та інших країн підтримати Україну та протистояти російській агресії», — наголосив прем'єр.

Українські військові зможуть атакувати ракетами цього типу військові аеродроми у Старому Осколі Бєлгородської області, військову авіабазу «Халіне» Курської області, аеродром «Шайківка» Калузької області, аеродром у Воронежі, з яких окупанти обстрілюють українські міста. 

Україні дозволили бити по території росії з Storm Shadow_1
Україні дозволили бити по території росії з Storm Shadow_3

Окрім цього, дальність цих ракет дозволить ЗСУ також уражати важливі російські військові об'єкти в Таганрозі, Ростові-на-Дону, Єйську, Орлі, Приморсько-Ахтарську, Новочеркаську, Зернограді.

Україні дозволили бити по території росії з Storm Shadow_5
Україні дозволили бити по території росії з Storm Shadow_7

Довідково:

Storm Shadowце крилата ракета великої дальності (250-560 км залежно від модифікації) повітряного базування, яку Велика Британія розробила спільно із Францією. Ракета була прийнята на озброєння у 2002 році, вона здатна нести боєприпас вагою близько 450 кілограмів. Її швидкість — 1000 км/год. Висота польоту — 40 метрів.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Коліcний дрон «Гулівер» — унікальна мобільна дистанційно керована наземна платформа. Нині він у руках наших захисників на передовій.
21 лютого, 07:10
Війна
47-та механізована бригада вперше застосувала M712 Copperhead.
17 лютого, 16:03
Світ
Провідна бразильська авіакомпанія виробляє не лише пасажирські й вантажні літаки. На її рахунку також є і сучасні мініштурмовики.
20 січня, 06:07
Світ
Позаблокова, нейтральна альпійська країна осоромилася через торгівлю зброєю з сіоністами. Тепер отримала купу нерозв'язаних неприємностей.
12 січня, 12:54
Війна
Українські інновації в галузі радіоелектронної боротьби також дозволяють ЗСУ більш ефективно відбивати удари «Шахедів»
28.12.2024, 10:58
Війна
Окупаційно-терористичний контингент сунуть живою масою на Україну. Замість танків росіяни масово перейшли на самокати й ґольфкари.
24.12.2024, 14:57