Україні не варто займати проізраїльську позицію — Марія Золкіна

ПОЛІТИКА
09.11.2023, 14:36
Україні не варто займати проізраїльську позицію — Марія Золкіна
Фото: Al-Monitor

На відміну від Ізраїля, Україна не руйнує житлові райони на території агресора. ЗСУ не вбивають цивільних, як це робить ЦАХАЛ у Ґазі.

Саме через вищенаведені факти Києву не варто займати однозначну позицію щодо Тель-Авіва, який порушує міжнародне право. Про це заявила співробітниця вітчизняного Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна.

За її словами, Україні слід підтримувати норми міжнародного права — це найбільш виграшна і логічна реакція у нашому випадку. Вітчизняна дипломатія мусить працювати над збереженням досягнень минулого, не втративши підтримку арабських і мусульманських країн.

«Україна — жертва зовнішньої агресії. Ми за визначенням не можемо підтримувати порушення міжнародного гуманітарного права. Тим паче сама Україна не вдається до масованих атак на житлові райони території росії. Водночас навіть наші союзники (і США, і Велика Британія, і європейські країни) перейшли від риторики «Ізраїль має право застосувати будь-які засоби» (Блінкен дуже чітко у Катарі у межах першого вояжу) до «Треба враховувати гуманітарні наслідки та цивільні втрати». З погляду міжнародного гуманітарного права (жертв серед цивільних) ціна так званого самозахисту Ізраїля виявляється непомірно високою», — зауважила Марія Золкіна.

Насамкінець зауважимо, що починаючи з 7 жовтня 2023 року ізраїльські війська перетворили смугу Ґази на найбільш небезпечне місце у світі. Гинуть переважно цивільні (жінки та діти), а не терористи з угруповання ХАМАС.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Чим довше триває російська агресія, тим гострішими стають внутрішні проблеми всередині ЄС. Вихід тільки один: усіляко допомагати Україні!
26 лютого, 14:54
Політика
Потужна послиця «найвеличнішого лідора сучасності», за версією Андрія Єрмака, претендує на орден. Зе-влада віддячить за дипломатичні потуги.
25 лютого, 20:53
Політика
Найбільші економіки світу вкотре закликали росію «повністю» та «беззастережно вивести війська» з України. Обуренню G7 немає меж.
23 лютого, 21:32
Політика
Ресурсна федерація московії першою напала на Україну, тож мусить цілком і повністю відповісти за скоєне. Ми людьми та землями не торгуємо!
28 січня, 18:01
Світ
Авторитарний режим Ільгама Алієва підтримує політику єдиного Китаю. Острівна держава зі столицею у Тайбеї має скоритися КНР.
14 січня, 18:08
Світ
Проросійська маріонетка з Каракасу вирішила утриматися від бойових дій проти сусідньої Ґаяни. Вочевидь, спрацювала «м'яка сила» Вашинґтона.
15.12.2023, 19:15