Україні потрібен здоровий протекціонізм

ЕКОНОМІКА
17 травня, 20:34
Україні потрібен здоровий протекціонізм
Фото: Facebook

Слабкі країни не можуть собі дозволити те, що можуть виробляти великі. Взагалі країни стають слабкими, думаючи, що не можуть стати великими.

США надають майстер-клас Україні як треба захищати свій внутрішній ринок. Мова йде про введення імпортних мит стосовно певних груп товарів із КНР, які імпортуються на американський ринок.

Це робиться для підтримки внутрішнього виробництва. При цьому ж розмір мит фактично є блокувальним, тобто ці товари стає невигідно імпортувати із КНР до США.

Американці почали приймати заходи аби зупинити імпорт промислових товарів із комуністичного Китаю у стратегічні галузі. Те саме має зробити уряд України відносно тих китайських товарів, аналоги яких виробляються в Україні.

США фактично заблокували імпорт китайської промпродукції на $18 мільярдів. А це, переважно, товари у стратегічних галузях; наприклад, певна продукція зі сталі та алюмінію, напівпровідники, сонячні батареї та електромобілі.

##READALSO_62478##

У Білому домі заявили, що мета підняття мит — це «неприйнятні ризики», які створюють китайці для економічної безпеки США. Мова йде про те, що китайські товари просто знищують місцевих виробників.

Саме тому адміністрація президента Джозефа Байдена обмежує наплив продукції з КНР, аби збільшити власне, американське виробництво промислових товарів у критичних галузях. До речі, нещодавно про подібні плани говорила очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Тому можна говорити, що майже всі успішні країни зараз переходить до захисту внутрішнього ринку та національних товаровиробників. Зараз ринки України є відкритими для китайських дешевих товарів, особливо у стратегічних галузях.

Наприклад, це стосується сталевих труб, імпорт яких із Китаю в Україну кратно збільшився; їх масово закуповують державні українські компанії. Це вже призводить до зниження завантаження українських підприємств.

Є всі ризики того, що імпортні китайські труби заподіють шкоду нашим промисловим заводам, які дають роботу десяткам тисяч людей та сплачують мільярди гривень податків. Уряд не має цього допустити, тому повинен також обмежувати імпорт з Китаю у стратегічних галузях за допомогою імпортних мит та інших заходів.

Тобто Україна має захистити внутрішній ринок саме тих товарів, які можуть успішно випускати українські виробники.
Автор : Олексій Кущ
Читайте також:
Економіка
Знаючи "любов" вітчизняних високопосадовців до дармових грошей від колективного Заходу, імовірно вони й тут спробують набити власні кишені.
26.01.2023, 14:00
Економіка
Найбільшій економіці світу загрожує нова криза. Протягом 2024-2034 років дефіцит зростатиме до $2,9 трильйона кожні наступні 12 місяців.
вчора, 20:23
Економіка
Збереження європейської залежності від «блакитного палива» із РФ ставить під загрозу зовнішньополітичні цілі Брюсселя. Санкції не працюють?
20 червня, 12:30
Економіка
Перейшовши у васалітет до комуністичного Китаю, емірат Афґаністан опинився у лавах торговців «чорного золота». Раніше це було неможливо.
18 червня, 12:38
Економіка
На відміну від Москви, яка насичується грошвою завдяки продажу загарбаних у чужих народів надр, Києву не пощастило. Економіка стагнує.
17 червня, 19:24
Економіка
Однією рукою європейські чиновники накладають на бізнес ворога санкції, іншою торгують із ним. То хто ж наживається на війні в Україні?
17 червня, 08:27