Україні потрібна перемога, а не нові Мінські угоди, - Елізабет Трасс

СВІТ
04.07.2022, 12:15
Глава МЗС Великобританії Елізабет Трасс
Глава МЗС Великобританії Елізабет Трасс

Військові Сполученого Королівства можуть забезпечити підготовку до 10 тисяч українських військовослужбовців кожні 120 днів

Глава МЗС Британії Елізабет Трасс вважає, що відновити безпеку України допоможе "чиста перемога" у протистоянні з ординськими окупантами, повідомляє Le Journal du Dimanche.

"Усі ми знаємо, що погано продумана мирна угода дозволила б путіну перегрупувати свої сили і почати нову атаку", - сказала Елізабет Трасс в інтерв'ю виданню.

За її словами, нові Мінські угоди абсолютно не гарантують безпеки України, яка бореться з ординською армією.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон запропонував Україні програму підготовки українських військових на британській території.

«Українські військові використовують британські ракети для захисту суверенітету вашої держави, але також – і для захисту тих самих свобод, які ми сприймаємо як належне.

Саме тому я запропонував президенту Зеленському нову масштабну програму військового вишколу, яка може змінити баланс цієї війни», – зазначив Джонсон.

Британський прем'єр уточнив, що військові Сполученого Королівства можуть забезпечити підготовку до 10 тисяч українських військовослужбовців кожні 120 днів.

«Через два місяці після мого останнього візиту мужність, рішучість та стійкість українців міцні як ніколи, і я знаю, що незламна рішучість переживе марні амбіції путіна», – підсумував Джонсон.

Тим часом правляча на росії чекістська хунта готує ґрунт для переведення економіки на військові рейки. Простіше кажучи, Кремль хоче зобов'язати весь російський бізнес виконувати військові замовлення, бо ВПК росії не справляється зі своїми завданнями, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Вже підготовлено відповідний законопроект, який зобов'яже підприємства працювати на армію. Співробітників змусять працювати у кілька змін, зокрема ночами. Про зарплати та рентабельність ніхто не заїкається, бо не буде ні того, ні іншого.

У документі йдеться, що внаслідок військових дій виник дефіцит матеріалів та запчастин, які потрібні для ремонту військової техніки.

Коментатори кажуть, що все це схоже на спробу офіційного переведення економіки на військові рейки — але без використання «забороненої» лексики.

Тим часом колишній глава Пентагону Меттіс прокоментував агресивну війну, розв'язану росією проти України:

«російська військова кампанія в Україні аморальна. Вона непрофесійна у тактичному відношенні, ідіотська з оперативної точки зору та безглузда у стратегічному плані».

Читайте також:
Світ
"Прогрес" чи все-таки "зусилля"?
вчора, 15:05
Світ
За останній рік ОАЕ і Туреччина стали притулками для російських грошей
03 лютого, 17:24
Опінії
Нарешті на Заході почули сигнали, які сповіщають про демонтаж РФ. Дарма, що руйнація "другого Карфагену" має поки декларативний характер.
02 лютого, 19:45
Світ
Нідерланди готові розглянути запит України на постачання винищувачів F-16, але поки такого запиту не надходило.
31 січня, 10:36
Політика
У Пентагоні зазначили, що коментарі Мініхана "не відображають точку зору Міністерства оборони США щодо Китаю".
28 січня, 11:50
Опінії
На Заході все частіше поряд із військової й економічної допомоги Україні говорять про повоєнний баланс. Тобто, як унеможливити нову війну.
28 січня, 08:37