Українка АНАСТАСІЯ  ПЕТРИШАК — скрипалька, яка грає на скрипках Страдіварі та акомпанує Бочеллі

МИСТЕЦТВО
07 листопада, 14:36
АНАСТАСІЯ  ПЕТРИШАК
АНАСТАСІЯ  ПЕТРИШАК
Фото: Діаспора у ФБ

З відомим італійським тенором Андрея Бочеллі Анастасія співпрацює з 15 років.

Анастасія Петришак народилась в  Івано-Франківську 12 квітня 1994 року. 

З 5-річного  віку  навчалась грі на фортепіано, та одного дня вирішила, що  мусить опанувати гру на скрипці, передає Diaspora.ua.

Поштовхом до цього стала випадкова зустріч з вуличним  скрипалем на одній з  вулиць Франківська: дівчинку настільки  заворожив цей інструмент,  що  вона весь вечір повторювала: "Скрипка — скрипка..." і  зрештою переконала батьків, що має стати скрипалькою.

У 8 років Анастасія  починала навчатися грати на скрипці.

Через 3 роки вона переїхала до Італії, де працювали її батьки, і продовжила займатися грою на скрипці вже там.

Наполегливість, сумлінність та любов до цього інструмента дозволили Насті вступити  до найпрестижніших шкіл музики до відомих у світі викладачів.

Батьки в усьому її підтримували, важко працювали, щоб донька мала можливість навчатися. І результат плідного навчання та праці над собою не  забарився.

Анастасія  Петришак закінчила з відзнаками два музичних вищих навчальних  заклади — Міжнародну академію удосконалання скрипалів «Вальтера Штауфера» (Accademia Internazionale di alto perfezionamento per violino «Walter Stauffer») в Кремоні та Музичну академію Кіджі в Сієні.

Здобула диплом вищої спеціалізації скрипалів у Міжнародній фортепіанній академії «Зустрічі з маестро» («Incontri col Maestro») в Імолі, Інститут Клаудіо Монтеверді Кремони з Лаурою Горна, завершивши максимально можливий в Італії рівень навчання для скрипаля.

Виграла  конкурс "Найкращий  випускник  консерваторії" в Італії у 2011 році, а у 2014 році була визнана однією з найкращих студенток вищих навчальних закладів музичних інструментів в Італії.

З 15 років Анастасія співпрацює з відомим італійським тенором Андрея Бочеллі, який  запрошує її на свої концерти і в тури як солістку оркестру.

Українка АНАСТАСІЯ  ПЕТРИШАК — скрипалька, яка грає на скрипках Страдіварі та акомпанує Бочеллі_1

Зокрема з ним вона виступила і в Україні у 2017 році на його першому в нашій країні концерті.

Українка АНАСТАСІЯ  ПЕТРИШАК — скрипалька, яка грає на скрипках Страдіварі та акомпанує Бочеллі_2

Співпрацює також із такими музикантами зі світовим ім'ям як Софія Губайдуліна, Джанлуїджі Джельметті, Рокко Філіппіні, Сальваторе Аккардо, Федеріко Лонго і з багатьма іншими.

У 17 років Анастасія вже виступала в знаменитому  римському  театрі  "Елізео", у 2012 році — на фінальному  вечорі найвідомішого  музичного  фестивалю  в  Санремо.

Учасниця  багатьох благодійних концертів для потерпілих від землетрусів в  Італії, цунамі в Америці, для побудови відділення інтенсивної терапії  кардіохірургії дитячої лікарні "Bambino  Gesu", де оперують і діток з України.

Українка АНАСТАСІЯ  ПЕТРИШАК — скрипалька, яка грає на скрипках Страдіварі та акомпанує Бочеллі_3

Визнанням є й  те, що молодій скрипальці з України довіряють  найцінніші  скрипки Страдіварі, Паганіні, Аматі та ін. Анастасія випробувала  понад 60  інструментів, добре  вивчивши їх акустичні характеристики, тональні відтінки кожної скрипки.

Хоча Анастасія здобула  освіту й  успіх в  Італії, але добре пам'ятає і любить землю, де народилася і де вперше  взяла у руки скрипку. А до своїх програм включає твори Мирослава Скорика.
 
 

вибір редакції
Читайте також:
Дев'ять років життя жінка провела у підпільній боротьбі, а ще 14 – в радянських концтаборах
вчора, 15:00
Він би прожив відносно спокійне емігрантське життя професора та винахідника, якби не Друга світова війна.
18 листопада, 22:46
Катерина Миколаївна була однією з небагатьох чесних суддів міста, яка свідомо і самовіддано дійсно служила Справедливості.
11 листопада, 15:48
В трагічній долі якої відбилися жахіття совєтської доби.
25 жовтня, 21:08
Культурна революція започаткована школярами триває.
21 жовтня, 16:59
Перед нами непересічна особистість мислителя з плеяди філософів-правдолюбів доби Нового часу.
18 жовтня, 14:32