Українофоб Дубінський, МОЗ і недешевий схематоз

Опінії
07.08.2023, 17:18
Українофоб Дубінський, МОЗ і недешевий схематоз
Фото: Facebook

Історія про те, як вітчизняне Міністерство охорони здоров'я випускало скандальновідомого народного депутата за кордон.

Український блоґер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Ситуація навколо Дуба дозволила викрити створений у МОЗ схематоз з організації виїзду за кордон ждя поважних людей. Сідайте зручніше, тут знов про чортів з кабінетів, які наживаються на війні.

Слідкуйте за руками: є основний закон про охорону здоров'я в Україні й є у ньому стаття 36, яка чітко каже, що «порядок направлення громадян України за кордон для лікування встановлюється Кабінетом Міністрів України». Кабмін такий порядок створив.

Зокрема, у ньому прописаний виїзд як онкохворих, так і бійців постраждалих від агресії. Крім того, у МОЗ ще у 2015-му створена була відповідна комісія, яка називається "Комісія Міністерства Охорони Здоров'я з питань направлення на лікування за кордон".

Останній раз склад цієї комісії змінювали у 2017 році. Ця комісія і відправляла за кордон людей на лікування весь цей час.

З точку зору схематозників та депутата Дубінського у цієї комісії, порядку виїзду і статті 36 закону України про охорону здоров'я є величезна проблема. Порядок виїзду затверджений Кабміном дозволяє виїзд лише тим, хто хворий або постраждав від агресії особисто; тобто, комісія та постанова Кабміна регулюють виїзд саме хворого.

У цьому була логіка, бо це положення було прийняте до початку повномасштабки і відповідно мобілізації. Себто, ця комісія і це положення, як до війни, так і зараз, дозволяють і регулюють виїзд за кордон хворого, а супроводжуючі вже за там за власним бажання могли їхати, державу то не цікавило.

Як і людей. Раніше. Бо кордони були відкриті. А тепер закриті. Але ж поважним людям треба в Барселону.

Прикурити тут Мінздраву, як розумієте, нема де. Бо якщо людина онкохвора в такому стані, що лікувати можна тільки за кордоном, вам потрібні документи від лікарні.

Тієї самої лікарні, яка прийме хворого у Європі чи США. І, очевидно, західна лікарня фальсифікувати для українського корупціонера нічого не буде.

Аналогічна ситуація і з бійцем постраждалими від агресії – довідки із частини, лікарня або програма яка прийме, довідка про діагноз. Так як Мінздрав сам ті справки не малює, то і заробляти на цьому МОЗ не міг; а хотілося, судячи з усього.

Після цього комусь у голову прийшла геніальна ідея на мільйон, що разом із хворим який потребує лікування, за кордон треба випускати когось, хто б хворого супровожджував. Використали тут гіпотетичну ситуацію.

Ну, дійсно могло ж так бути, що після заборони виїзду деяким категоріям чоловіків, могла статися така ситуація, що у когось могло не опинитися знайомих або родичів жіночої статі для супроводження. А стан у хворого був такий, що без супроводжуючого відпускати ніззя.

І дозвіл на супроводження і відповідно на виїзд за кордон, треба було б видати чоловіку призовного віку. Але тут на заваді схематознікам встала та сама стаття 36.

Порядок виїзду хворих на лікування затверджує Кабмін. Якщо б ці люди були просто реформатори і дійсно бажали допомогти постраждалим або хворим, то вони б винесли цю пропозицію на Кабмін, змінили положення і всьо б запрацювало в законному порядку.

Але це були схематознікі, і вони розуміли що винести таке питання на Кабмін значить привернути до себе дуже велику увагу. І після рішення Кабміну всі будуть уважно дивитися на рішення тієї комісії, питати та перепитували кого там випустили і чому.

Корочє, тєма би спалілась. І заробляти було б складно. Бо поважні люди б світились у списках супровождуючих і привертали би до себе увагу.

Тому схематозніки в МОЗ пішли іншим шляхом; вони просто створили іншу комісію всупереч закону про охорону здоров'я. А так як комісія формально нова, вони створили під неї окреме положення, яке вже можна було регулювати наказами МОЗ, як і персональний склад комісії.

Без Кабміну та зайвої уваги, развелі как котят. Комісія Міністерства Охорони Здоров'я з питань лікування окремих категорій громадян України за кордоном у період дії воєнного стану була створена у лютому 2023 року; персональний склад комісії був затверджений 8 лютого 2023 року.

Всі звичайні громадяни їхали по звичайній комісії, всі окремі категорії особливих громадян, типу депутата Дубінського, їхали супроводжуючими в особливій комісії для особливих громадян. Так як комісія сходу збиралась як схематозна, то для неї, якщо я вірно зрозумів, намалювали інші критерії до хворих.

Тому що батько Дубінського зі своїм діагнозом виїхати на лікування на кордон би в звичайній комісії не зміг, а Саша відповідно не зміг би його супроводжувати. А так комісія для особливих громадян все зробила і Саша відправився до Барселони, причому окремо від батька і в інші дати.

Головою комісії для особливих громадян є державний секретар Міністерства Охорони Здоров'я Солодка Інна Василівна. Всім вона відома як людина, яка зняла свій власний кліп на пісню групи "Антитіла" – "Фортеця Бахмут".

У всіх було питання звідки гроші на кліп; ось вам відповідь. Справою, наскільки я зрозумів із заяв ЗМІ, вже займається ДБР, тому заяви писати не буду.

Читайте також:
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00
Кримінал
Поліція Полтавщини затримала селищного голову на хабарі у 60 тисяч гривень.
16 січня, 12:00