Українофоб Рабінович планує знести в Україні усі пам'ятники на честь дивізії «Галичина»

ВІЙНА
09.06.2020, 17:47
Вадим Рабінович
Вадим Рабінович
Фото: ic.pics.livejournal.com

Рабінович тисне на Кабмін, вимагаючи інформацію про знесені пам'ятки.

Співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабинович направив прем'єр-міністру України Денису Шмигалю та голові Національної поліції України Ігорю Клименку депутатські звернення з вимогою надати інформацію про кількість знесених (демонтованих) пам'ятників, присвячених подіям, пов'язаним з діяльністю 14 гренадерської дивізії СС «Галичина» (1-ї Української дивізії УНА).

Про це повідомляє прес-служба ОПЗЖ.

Рабінович апелює до реалізації Закону України «Про засудження тоталітарних режимів... у частині засудження націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму в Україні і заборони пропаганди його символіки».

Також так званий парламентарій вимагає надати інформацію щодо наявності або відсутності в діях в.о. міністра освіти України Любомири Мандзій ознак злочину, передбачених частиною другою статті 436-1 Кримінального кодексу України «Виготовлення, розповсюдження комуністичної, і нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів».

«Мандзій, яка в 2018 році очолювала департамент освіти Львівської обласної адміністрації, всупереч Закону України «Про засудження тоталітарних режимів...» організовувала конкурс малюнка, який проводився з метою створення героїчного образу дивізії Ваффен СС «Галичина», – додав Рабінович.

У свою чергу, нардеп також зазначив, що планує знести всі подібні пам'ятки в Україні.
Нагадаємо, раніше Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними висновки Українського національного інституту пам'яті, що символіка 14 гренадерської дивізії військ СС «Галичина» не підпадає під закон про заборону комунізму і нацизму. Своїм рішенням суд зобов'язав Інститут нацпам'яті утриматися від поширення даних висновків. При цьому, суд не назвав саму символіку нацистською.

Нагадаємо, ми нещодавно розвінчували радянські пропагандисті міфи та штампи стосовно дивізії «Галичина».

А не так давно, колишній нардеп Оксана Савчук назвала Рабіновича українофобом та п’ятою колоною Москви через його висловлювання в бік героїв України.

Як відомо, Рабінович був засуджений на 14 років позбавлення волі із забороною професійної діяльності на 5 років за розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. У 1999 році СБУ заборонила Рабіновичу в'їзд до України за збитки, завдані українській економіці та загрозу національній безпеці.
 

Читайте також:
Основний спосіб для  передислокації військової техніки та підрозділів ЗСУ – залізниця.
19 квітня, 15:40
Українофоби у Раді намагаються зробити необов'язковою одну з базових норм закону про мову.
15 лютого, 18:31
Відомий “суд з окружної” “задовольнив” посіпаку Януковича та вимагає від міністерства переписати підручники для 5-11 класів.
27 січня, 15:46
За результатами численних публікацій "Останнього Бастіону" голова СБУ нарешті доповів "гаранту" про кремлівські диверсії на вітчизняній ГТС.
18 січня, 09:31
Найбільше пішло на дороги, найменше – на медицину.
27.10.2020, 17:45