Українофобія на марші: «слуги» і ОПЗЖ продовжують боротися з мовою

Опінії
04.11.2021, 10:44
Українофобія на марші: «слуги» і ОПЗЖ продовжують боротися з мовою

Команду Володимира Зеленського і соратників Віктора Медведчука під куполом Верховної Ради об'єднує спільний "язик".

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

"Слуги народу" і "Опозиційна платформа – За життя" знову протягнули через освітній комітет законопроєкт про навчання іноземних студентів російською мовою. Цього разу – під номером 5727.

Аналогічний законопроєкт №3717 тричі розглядався на цьому комітеті та рік тому був зі скандалом провалений у сесійній залі. Але лобісти "русского міра" не можуть заспокоїтися і ширять усе нові фейки про те, як Україна страждає без російської мови у вишах і втрачає студентів із країн Азії, які, мовляв тільки й мріють, щоб їх навчали російською.

Хоча статистика свідчить про інше. Число іноземних студентів в Україні невпинно збільшується і вже перевищує 70 тисяч.

Причому близько 80% з них (а на перших курсах – близько 90%) – з-за меж колишнього СССР, і до навчання в Україні не знають ні української, ні російської. Решта переважно з Закавказзя і Середньої Азії, і російська для них також не є рідною.

За чинним законодавством студенти можуть навчатися або українською (сприяючи поширенню української мови у світі), або англійською (міжнародною мовою освіти й науки). Окремі дисципліни можуть читатися іншими мовами ЄС.

Чому ж у Києві чи Ужгороді іноземці залюбки навчаються українською чи англійською, а в Харкові студентів із тих же країн навчають російською? Бо справа не в студентах, а у деяких викладачах і ректорах, які, не бажаючи змінюватися самі, хочуть змінити закон під свої русифікаторські звички.

На вчорашньому засіданні 8 з 12 членів освітнього комітету проголосували за русифікаторський проєкт. Це 7 "слуг народу" – Сергій Бабак (голова комітету), Володимир Воронов, Юлія Гришина, Ольга Коваль, Сергій Колебошин, Валерій Колюх, Олена Лис – та представник ОПЗЖ Олександр Лукашев.

Решта членів комітету виступили категорично проти законопроєкту. Це Ростислав Павленко ("Європейська Солідарність"), Наталія Піпа ("Голос"), Роман Грищук ("Слуга народу") й Іван Кириленко (ВО "Батьківщина").

Тепер "Слуги народу" із ОПЗЖ намагатимуться протягувати це рішення на пленарному засіданні. І знову, як і рік тому, перш за все від нашої з вами активності залежить, чи вдасться їм це зробити.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Політика
На тлі російської агресії українські народні обранці з президентської монобільшості вирішили роздерибанити останнє, поки є що продати.
01 серпня, 08:01
Політика
У зв'язку з цим, мабуть, слід невідкладно зняти кілька частин із фронту та відвідати хлопцям Верховну зРаду з іншими владними інституціями.
20 липня, 07:09
Політика
Народні депутати зареєстрували законопроєкт, який стосується використання дипломатичного паспорта.
03 червня, 13:45
Світ
Американські сенатори та члени Палати представників переважною більшістю підтримують боротьбу України проти російської агресії.
25 травня, 08:12
Політика
Країна на порозі війни, а кухарки, повії, фотографи собі надбавки наміряють.
15 лютого, 17:30
Політика
Відтак завдання держави полягає в інвестуванні сáме тих закладів і програм, які наближають Україну до Європи і кращого майбутнього.
09.09.2021, 08:12