Українське Закарпаття — кістка у горлі угорських і румунських шовіністів

Опінії
30 січня, 13:19
Українське Закарпаття — кістка у горлі угорських і румунських шовіністів

Шакали з європейського осередку путінінтерна знову висувають територіальні претензії Україні. Популістам сниться наша Срібна земля...

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Днями лідер угорської ультраправої партії «Mi Hazank» (у перекладі «Наша Батьківщина») Ласло Тороцкаї заявив про претензії на українське Закарпаття. Як він сказав, у випадку втрати Україною державності.

Зацитую: «Якщо державність України припинить своє існування в результаті війни, «Mi Hazank», як єдина сторона в Угорщині, претендуватиме на Закарпаття».

Практично синхронно про розрахунок відкусити в України (і не тільки в України — Молдова теж видалась достатньо беззахисною для обгризання) ляпнули з Румунії. Тамтешній співголова ультраправої румунської партії AUR (це ті упороті, котрі викинули ще упоротішу любительку росії україноненависницю Шошоаке) Клаудіу Тірзіу заявив наступне:

«Ми не будемо по-справжньому суверенними доти, доки не реінтегруємо румунську державу в її природних кордонах. Південна Бессарабія, Північна Буковина, Земля Герца (територія у складі Чернівецької області), Закарпаття — все, що було і є частиною румунської нації, має повернутися до меж кордонів однієї й тієї ж держави».

При тому всьому цей пришелепкуватий він навіть «готовий пожертвувати членством Румунії в НАТО». Ну, принаймні він сам про це наголосив, але то радше для гостроти сказаного.

Ви помітили, що синхронно праві проросійські популісти ДВОХ держав видали такий посил: «ЗакарпаттяНаш»? Це знов розважаються куратори із ФСБ з їхнім специфічним гумором.

Чи отаке змагання між підрозділами кураторів різних груп? Можливо, це свідомий крок російських спецслужб: спровокувати ще й конфлікт всередині Європи за все ще суверенні землі України?

Як на мене, синхронність і націленість обох на один і той самий шматок територій у злуці з добре відомою історією співпраці із російською стороною чітко вказує, що тут так чи інакше реалізуються команди ФСБ. І, звісно, Брюссель таке не проігнорує.

Хоча і не на пряму, очевидно. Сподіваюся, що дасть таки стусана національним безпековим структурам, які геть вивільнили шворки контролю над небезпечними фінансованими ззовні маргіналами.

Читайте також:
Новини
Президент Алєксандер Вучіч оголосив про намір залишити колективний орган, якщо туди офіційно впустять Косово. Белград провокує конфлікт.
25 березня, 14:54
Опінії
Цинічний цивілізований світ жаліє та співчуває вбивці, який всіляко намагається видати себе за жертву. Зло множиться і шириться планетою.
24 березня, 20:53
Світ
Башкан Ґаґаузії має тотальну електоральну підтримку в автономному регіоні. Також вона однопартієць «молдовського Мертвечука» Ілана Шора.
10 березня, 16:39
Політика
«Побачити путіна і померти!». Гасло, яким керуються очільники всіх проросійських сепаратистських утворень від Придністров'я до Абхазії.
07 березня, 21:41
Новини
У 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків.
02 березня, 09:39
Політика
З Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.
25 лютого, 15:48