Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic

ВІЙНА
19 квітня, 10:37
Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic

Вітчизняний дрон стійкіший до РЕБ, може переносити два боєприпаси по 500 г та довше перебувати в повітрі на одному заряді

Україна створила «Шмавік» – власний аналог популярного китайського квадрокоптера DJI Mavic, яким масово користуються українські військові.

Про характеристики дрона та його ціну розповідає Forbes.

Український дрон стійкіший до пошкоджень та РЕБ, може переносити на собі два боєприпаси до 1 кг та довше перебувати в повітрі на одному заряді. «Ключовим було створити не «весільний» дрон, не коптер для забавок, а саме військовий», – розповів виданню СЕО виробника. За його словами, на розробку «Шмавіка» компанія витратила більше року та понад $500 000.

Ціна комплекту українського дрона складає близько $3500, як і китайського безпілотника, який є найпопулярнішим серед військових. У вартість входить кейс із дроном, смарт-пульт з 10-дюймовим екраном, п’ять акумуляторів, чотири запасні пропелери, зарядна станція, кабелі та інструменти для ремонту.

Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic_1Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic_2Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic_3Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic_4

Конструкція «Шмавіка» стійка до пошкоджень, його можна ремонтувати й обслуговувати у польових умовах. Дрон також має штатну систему скиду для встановлення двох боєприпасів по 500 г кожний. З максимальним навантаженням він може літати 35 хв у радіусі 15 км на одній батареї, без боєприпасів – 75–80 хв залежно від умов польоту.

Виробник повідомив, що його потужності дозволяють щомісяця випускати до 5 тис. «Шмавіків», а перша серія в обсязі 500 штук на місяць може стартувати вже з 1 червня. Частина виробництва розташована у Польщі – там вироблятимуть комплектуючі для дрона: двигуни, системи керування, у подальшому й камери власної розробки.

Представник компанії заявив виданню, що українська розробка має задовольнити потреби ЗСУ в 50-60 тис. дронів на рік. Наразі «Шмавік» на фінальній стадії проходження необхідних випробувань, а компанія очікує на підписання державного контракту.

Українські інженери створили аналог популярного квадрокоптера DJI Mavic_5

Читайте також:
Війна
Американська військово-промислова компанія Northrop Grumman Corporation вважається одним із найбільших у світі виробників зброї
19 червня, 11:07
Світ
Компанія Baykar Makina представила тактичний дрон Kalkan Diha з можливістю здійснювати вертикальний зліт та посадку.
10 червня, 09:35
Війна
Україна також отримала ліцензію на виробництва снарядів калібру 155 мм.
07 червня, 17:05
Опінії
Противник, безумовно, продовжуватиме атаки на Харківському напрямку, і, цілком імовірно, на Сумському.
25 травня, 15:47
Світ
Загалом на виробництво боєприпасів виділено близько 6 млрд доларів.
03 травня, 16:55
Війна
Військкомати забирають збирачів дронів в окопи
26 квітня, 17:10