Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження

СВІТ
04.11.2024, 08:25
Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження
Фото: Whyvert

Раптово на Заході викрилася справді гучна історія, яка переростає у глобальний скандал. Фейкові публікації заполонили галузь біомедицини.

Приголомшливе для іноземців дослідження виклали наукові співробітники Університету Маґдебурґу та Інституту Макса Планка у Німеччині. Вони застосували метод виявлення порушень до вибірки із 589 біомедичних статей у відкритому доступі.

Величезний обсяг продукування «наукових матеріалів» у комуністичному Китаї, чиї автори хибують на низький рівень чесності. Нині на КНР десятий рік поспіль припадає величезна частка взагалі від загальної кількості потенційно підробних і крадених публікацій.

Доволі знаково, що перше місце за обсягом виробництва і поширення фейків у біомедичній галузі науки зайняла росія, чиї «вчені уми» відпрацьовують гранти «заради галочки». Натомість українські дослідники — одні із найчесніших разом з американськими та фінляндськими.

«Ми з'ясували, що велика кількість російських статей робиться за допомогою штучного інтелекту або ж переписуються окремі уривки із запозичених матеріалів західних колег. Дослідники із РФ свою плідну працю штампування підробок використовують виключно для просування по службі шляхом «наукового рейтингу», що допомагає отримувати фінансові та інші привілеї», — заявили автори.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що проти України працюють глобальні дезінформаційні центри. Варто розуміти, це стосується не тільки війська, а й (гео)політики, бізнесу й звичайного життя наших громадян.

Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження_1
Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07