Українські олімпійці здобувають медалі всупереч байдужості держави

Опінії
30.07.2021, 12:44
Українські олімпійці здобувають медалі всупереч байдужості держави
Фото: Depo.ua

Літні олімпійські ігри 2020. Вся країна стежить за перебігом подій, які нині відбуваються у далекому Токіо.

Економіст, колишній міністр фінансів України

Я пишаюсь спортсменами, що виступають на світовій арені під нашим національним прапором. Вдячний тим українцям і українкам, завдяки чиїй праці наш Гімн лунає по всьому світу.

Але нам має бути соромно дивитися цим людям в очі. Можновладці, що так люблять попіаритися фотоґрафіями з олімпійцями, завжди іґнорують один важливий момент.

Щоби спортсмени досягли успіху, ми маємо створити для них гідні умови!

Вони ризикують здоров'ям і щоденно ставлять на кін своє життя, аби здобути омріяну перемогу для всієї країни. Натомість вони позбавлені підтримки держави та ніби мають перемогти всупереч нашій байдужості.

Формально, державна підтримка є. Україна платить 125 тисяч доларів за золоту медаль на Олімпіаді.

Але скільки спортсменів отримають золото без систематичної підтримки спорту оці 4 роки між Олімпіадами? Отож, не багато.

Щороку держава офіційно визнає, що коштів на спорт виділяється замало, попри величезний потенціал України. Навіть останнє підвищення видатків складає лічені відсотки від бюджету "Великого будівництва".

Але хіба можна порівнювати позитивний ефект від захисту національної гідності та побудови доріг?

Тож не варто дивуватись малій кількості медалей, що здобула Україна в Токіо. Це в жодному разі не свідчить про недоліки спортсменів; лише про недоліки влади.

Ще раз дякую спортсменам, які вирішили виступати за Україну, маючи всі можливості виступати за Канаду чи Німеччину та отримати гідні умови! Якби не ці позбавлені користі люди, Україна взагалі залишилася б без медалей.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Опінії
Який же все таки хворобливо вразливий оцей навколишній світ!
14 лютого, 13:30
Життя
Є на світі люди, немовби з іншої планети, котрі долають найважчі перепони – доведено олімпійським чемпіоном Максансом Парро.
11 лютого, 09:26
Політика
Олімпійський чемпіон і за сумісництвом народний обранець Жан Беленюк відвідав відверто пропагандистський захід від посольства КНР у Києві.
03 лютого, 07:42
Спорт
2021 рік запам’ятається не тільки складною геополітичною ситуацією, але й проведенням спортивних подій, які мали відбутися 2020-го року
30.12.2021, 18:24
Полтава
Майже 170 юних учасників із різних міст Полтавщини, а також із Ромен Сумської області, зібралися на татамі "Миргородської фортеці 2021".
08.09.2021, 10:36
Полтава
Цієї неділі, 25 липня, у Кременчуці відбудеться змагання з плавання на відкритій воді під назвою "Журавлі Бабаєва 2021".
23.07.2021, 11:34