Українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту, - ISW

ВІЙНА
04.03.2023, 09:24
Українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту, - ISW

Окупанти зазнали значних втрат у техніці біля Сватового, а в Бахмуті продовжують тривати запеклі бої

росіяни зазнали значних втрат у техніці біля Сватового, а в Бахмуті продовжують тривати запеклі бої - зараз вони перемістились в промзону та на схід і південь міста.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Ситуація в Харківській та Луганській областях

3 березня російські війська продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Західні ЗМІ повідомили, що українські офіційні особи наказали про обов’язкову евакуацію вразливих цивільних осіб із Куп’янська через обстріл росією цього району.

російське джерело стверджує, що російські війська просунулися в районі Синьківки (8 км на північ від Куп’янська), і розширює заяви офіцера так званої "ЛНР" Андрія Марочка про те, що мирне населення масово покидає Куп’янськ напередодні наступальних операцій Росії поблизу міста.

Очільник Луганщини Сергій Гайдай повідомив, що українські війська в ніч з 2 на 3 березня завдали удару по колоні російської техніки поблизу Сватового, внаслідок чого російські війська зазнали значних втрат у техніці в цьому районі. Гайдай також зазначив, що російські війська в районі Кремінної все частіше вдаються до використання важкої техніки, такої як БМПТ "Термінатори", оскільки вони не мали успіху у проведенні ефективних атак малими групами.

Російський військовий блогер опублікував відеозаписи підрозділів 76-ї та 98-ї гвардійських повітряно-десантних (ВДВ) дивізій в районі Кремінної та стверджував, що елементи БАРС-13 (бойовий резерв) також діють на цій ділянці фронту. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Білогорівки (10 км на південь від Кремінної).

Українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту, - ISW_1

Бої на Донбасі

російські сили продовжували наземні атаки в Бахмуті та його околицях, оскільки українські війська, здавалося, готувалися до контрольованого відходу принаймні з частини міста 3 березня.

Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили атаки на сам Бахмут; на північ від Бахмута біля Васюківки (13 км на північ); і на північний захід від Бахмута поблизу Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Оріхово-Василівки (10 км на північний захід), Григорівки (10 км на північний захід) і Богданівки (8 км на північний захід).

На геолокаційних кадрах, опублікованих 3 березня, видно, як українські війська руйнують міст через річку Бахмутівка на північному сході Бахмута та ще один міст через трасу Хромове-Бахмут на захід від Бахмута, що свідчить про те, що українські війська, можливо, готуються до контрольованого відходу з частин Бахмута.

російські та українські джерела поширили відео, опубліковане українським військовим, який розповідає, що його підрозділ отримав наказ негайно вийти з Бахмута та перейти в нову зону бойових дій.

Власник групи "Вагнера" євгєній прігожин стверджував, що його війська майже повністю оточили Бахмут і що українські війська можуть відійти лише по одній дорозі, що залишилася (ймовірно, йдеться про трасу Хромове-Бахмут).

російські воєнкори стверджували, що сутички тривають у північному Бахмуті біля промислового заводу АЗОМ та в міських районах південного та східного Бахмута. Одне російське джерело стверджувало, що війська "Вагнера" прорвали українську оборону в Іванівському (5 км на захід від Бахмута по дорозі Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут) і загрожують західним околицям Бахмута з району Іванівського. Підтвердження цієї заяви немає.

3 березня російські війська продовжили наземні обстріли в районі міста Авдіївка-Донецьк. У Генштабі України повідомили, що російські війська завдали безуспішних ударів по самій Авдіївці та в районі Авдіївки поблизу Красногорівки та Кам'янки, а також по південно-західній околиці міста Донецька. поблизу Мар’їнки та Побєди.

Геолокаційні кадри, опубліковані 3 березня, показують, що російські війська поступово просуваються на північно-західну околицю міста Донецьк поблизу Водяного. російські джерела продовжували повідомляти про спроби росії захопити решту західної Мар’їнки.

3 березня російські війська не проводили жодних підтверджених наземних атак у західній частині Донецької області. Генштаб України повідомив, що російські сили продовжували невизначені наступальні операції на Вугледарському напрямку (30 км на захід від міста Донецьк).

російське джерело стверджувало, що російські війська продовжують позиційні бої в районі дачі на південний схід від Вугледара, а інший російський "воєнкор" опублікував кадри, як повідомляється, як елементи 40-ї морської піхотної бригади атакують українські позиції поблизу Вугледара.

Українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту, - ISW_3

"Південна вісь"

3 березня російські війська продовжували вести регулярний вогонь на захід від Гуляйполя та в Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Український Генштаб повідомив, що російські війська на запорізькому та херсонському напрямках намагалися покращити свої тактичні позиції з метою відновлення майбутніх можливих наступальних дій.

Українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту, - ISW_5
Українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту, - ISW_7

російські окупанти ведуть бої за захоплення Бахмута Донецької області приблизно з травня 2022 року. Відтоді ворог зазнав там величезних втрат.

Аналітики зазначають, що геолокаційні кадри, опубліковані 3 березня, підтверджують, що українські війська зруйнували два критично важливих мости в районі Бахмута:

  • через річку Бахмутівка на північному сході міста;
  • уздовж траси Хромове - Бахмут на захід від міста.

"Запобіжне знищення мостів, ймовірно, свідчить про те, що українські війська можуть намагатися перешкодити руху рф на сході Бахмуту та обмежити потенційні шляхи виходу окупантів з Бахмута на захід", - вказується у звіті.

В ISW нагадують, що раніше, а саме 28 лютого, радник президента України Олександр Роднянський заявив, що за потреби українські сили можуть відійти з позицій у Бахмуті.

Тоді він також поінформував, що Україна укріпила територію на захід від Бахмута так, що навіть якщо українські війська почнуть відступати, окупанти точно не зможуть швидко взяти все місто.

"Якщо українське командування визнає за необхідне відступити з Бахмута, воно, судячи із заяв і даних про дії України, ймовірно, здійснить обмежений і контрольований відхід з особливо складних ділянок східного Бахмута", - припускають фахівці.

Ключові висновки Інституту вивчення війни:

  • російські чиновники продовжували оприлюднювати обмежену інформацію про "вторгнення" в Брянську область 2 березня, але не змогли надати ясності щодо того, що насправді відбулося.
  • путін не обговорював ситуацію в Брянській області на екстреному засіданні Ради безпеки рф, згідно з протоколом засідання.
  • російська влада продовжила спроби представити рф як єдиного безпечного оператора ЗАЕС, щоб обмежити присутність МАГАТЕ на станції і змусити де-факто визнати російську власність на ЗАЕС.
  • російські війська продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна.
  • Окупанти також продовжили наземні атаки вздовж лінії фронту в Донецькій області.
  • Кремль продовжує посилювати державний контроль над російською оборонно-промисловою базою.
  • Окупанти продовжують підготовку захоплених територій до російських регіональних виборів 10 вересня.

Читайте також:
Війна
Необхідно терміново мобілізувати більше військ і побудувати більш надійну оборону на лінії фронту.
вчора, 15:03
Світ
Багато жителів РФ виглядають білими. Більшість із них їдять ножем і виделкою, п'ють алкоголь, але їхня душа — химерна, дика та черства.
24 березня, 13:00
Війна
Аналіз військового експерта Тома Купера.
22 березня, 12:14
Війна
Військовий потенціал та наміри Північної Кореї
21 березня, 09:14
Політика
У ресурсній федерації московії відбулися «вибори». Ну, як «вибори», показове (для всього світу) лохторальне видовище заради бункерного царя.
19 березня, 20:23
Війна
Унаслідок українських атак російські нафтопереробні потужності втратили близько 900 тис. барелів на день
19 березня, 10:17