Українські воїни врятували історичну пам'ятку доби Середньовіччя

ІСТОРІЯ
12 лютого, 08:23
Українські воїни врятували історичну пам'ятку доби Середньовіччя

З прифронтового району Придніпров'я вивезено до музею кам'яну половецьку «бабу». Артефакт перебував під постійними російськими обстрілами.

Відповідними знімками рятувальної операції поділилися співробітники Дніпровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького. Вже обезголовлена російськими снарядами статуя тривалий час перебувала у Нікопольському районі.

Зі слів науковців, наші захисники із лав Збройних Сил випадково натрапили на пам'ятку доби Середньовіччя під час патрулювання місцевості. На жаль, окрім втраченої голови у половецької «баби» також відбите й посічене осколками плече.

«Українські військовики, а серед них є і музейники на службі у ЗСУ, евакуювали з-під обстрілів кам'яну половецьку «бабу». Незабаром вона поповнить зібрання Дніпровського національного історичного музею. Щиро радіємо, що пам'ятка не зникла у віках», — прокоментували знахідку музейники.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як унікальний уламок гончарного виробу із написом грекою нещодавно відкопали вітчизняні археологи на Полтавщині. Він датований античною добою.

Українські воїни врятували історичну пам'ятку доби Середньовіччя_1
Читайте також:
Полтава
Позаторік лише завдяки героїзму згуртованої команди патріотів вдалося уникнути окупації Полтавщини. Гадяч ледь не опинився у руках ворога.
18 березня, 08:23
Війна
У прифронтових населених пунктах, які перебувають під постійними російськими обстрілами, досі залишаються тисячі цивільних громадян.
01 березня, 14:54
Полтава
Полеглі 10 років тому на столичних вулицях Інститутській та Грушевського, а також Майдані Незалежності Герої продовжують жити у пам'яті.
27 лютого, 08:23
Кримінал
Посеред Сулинського заказника у Кременчуцькому районі виявлено порушення правил природокористування. Державі завдано значних збитків.
26 лютого, 08:27
Полтава
Торік попри повномасштабну війну на зміцнення берегової лінії у Мозоліївці витрачено 200 тисяч гривень. У 2022 році роботи не проводилися.
23 лютого, 07:09
Війна
Від Куп'янська до Лимана, від Костянтинівки до Вугледара і далі на Запоріжжя вже мають муруватися друга і третя лінії оборони. Часу мало!
19 лютого, 19:20