Укрнафта Корецького має всі шанси розпочати процедуру банкрутства Укртатнафти Корецького
Звісно, якщо не втрутяться акціонери з Міноборони і Нафтогазу, а правоохоронці не зупинять розроблену злочинну схему.
Вітаю.
Текст для любителів аналітики.
Вчора, ми з Вами аналізували результати діяльності Укрнафти і могли побачити зростання виручки у 1 півріччі 2024 року.
Це може свідчити про наявність штучного спотворення цін продажу нафти Укрнафти, шляхом їх самостійного завищення до неринкових меж, з метою звітування перед суспільством про над прибутковість видобутку нафти.
У звʼязку виведенням центру прибутку до Укрнафти.
З викладеного вбачається системна робота по доведенню до банкрутства Кременчуцького НПЗ, бо прибуткову складову повністю забрано до Укрнафти, одночасно штучно сформовано неринкову вартість нафти яку закладено до позовних вимог Укрнафти і у разі не сплати сьогодні 18 вересня Укртатнафтою встановленого Верховним Судом судового збору, судове провадження буде закрито і Укртатнафта має сплатити Укрнафті 6,4 мільярда гривень, яких в неї немає і не передбачається.
Для запобігання і унеможливлення цього апокаліптичного сценарію - скерував депутатські звернення до Міноборони і Нафтогазу з вимогою негайно втрутитися в ситуацію з доведенням до банкрутства стратегічного НПЗ, а також зобовʼязати Корецького негайно здійснити оплату судового збору з метою неупередженого судового розгляду і винесення законного остаточного рішення по справі щодо «зниклої» нафти.
Любителям детективів пропоную детективну історію: «Високі стандарти корпоративного управління від пана Шурми з ОП та міф про надуспішність його кадрів виявилися фейком».
Все це є вкрай актуальним на фоні очевидного бажання ОП підпорядкувати собі через наглядові ради практично всі потужні ресурсні компанії країни: «Нафтогаз», «Укренерго», «Укрнафта», «Укртатнафта», «Енергоатом», «Укрзалізниця», «Ліси України», «Центренерго», НАК «ЕКУ» тощо.
Отже - це буває дуже цікаво: потягнеш за одну ниточку, нібито вона має десь порватися та залишити тебе ні з чим, але в окремих випадках вона здатна привести тебе до відкриття, якого ти не те щоб не очікував, але взагалі не можеш собі пояснити, як явище.
Так і я.. почав вам розповідати аномальну історію про імітацію боротьби Корецького (Укрнафта) із Корецьким (Укртатнафта) за перероблені в 2022 році 183 000 тон нафти, фактичну крадіжку та перепродаж Укрнафті належних їй нафтопродуктів з переробленої нафти, та знайшов факти, які, на мою думку, вимагають негайного втручання акціонерів (а це державні Міністерство оборони та Нафтогаз), термінового аудиту та негайних кадрових рішень по обом компаніям.
Отже, аналізуємо постанову Східного апеляційного господарського суду від 24.07.2024 у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» до Акціонерного товариства Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» про повернення нафти.
Суд апеляційної інстанції, скасувавши рішення суду першої інстанції про відмову в позові, вирішив:
«Прийняти нове рішення, яким позов задовольнити. Зобовʼязати Акціонерне товариство Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» (код ЄДРПОУ 0015230) повернути в натурі Публічному акціонерному товариству «Укрнафта» (ЄДРПОУ 00135390) нафту в обсязі 183 148,089 тон, вартістю 6 410 183 115,00 грн».
Юристи скажуть: нібито логічне рішення - або нафта, або гроші.
Але тут мене засмутила вартість нафти - 6 410 183 115,00 грн. за 183 148,089 тон, або 35 000 гривень за тонну (при цьому при відшкодуванні збитків ПДВ не нараховується, тобто це ціна без ПДВ).
Якщо взяти за розрахунок коефіцієнт барелізації, який визначено постановою Уряду (7,35) при встановленні стартових цін на нафту, та курс НБУ станом на 24.07.2024 (дата рішення суду) - 41,23 гривні/долар, то ми отримаємо 115,5 доларів за барель нафти.
Але це ж нісенітниця: за даними Ціни на нафту марки Urals (minfin.com.ua), в цю дату вартість барелю нафти Urals складала лише 77,13 долара, тобто якщо використовувати ці показники, то вартість 183 148,089 тонн мала б складати 77,13*41,23*7,35=23 373,51 гривні за тонну без ПДВ. Тобто загальна ринкова вартість нафти в обсязі 183 148,098 тонн мала б на дату рішення суду складати 4 280 813 689,72 гривні, а не 6 410 183 115,00 грн, як зазначив суд в своєму рішенні.
Це геніальність окремо взятого директора?!
Ні, маю достовірну інформацію, що ці ціни є штучно безпідставно завищеними. Укрнафта, за законом «Про нафту і газ» має продавати нафту та газовий конденсат на біржових аукціонах. І Укрнафта виконує припис законодавства, але переможцем на цих аукціонах виходить постійно її дочка - ТОВ «Укркарпатойл», яка контрольовано викуповує нафту і повертає її назад Укрнафті.
Укркарпатойл може придбати нафту за будь-якою ціною, оскільки на момент придбання вже має договір з Укрнафтою про зворотній викуп, за яким Укрнафта гарантовано за цією ціною нафту викупить у зворотному напрямку, а потім передасть на переробку.
Так, наприклад, на аукціоні 27.11.2024 стартова ціна за законом складала 23 581,81 грн з ПДВ, але Укркарпатойл придбав її за 35 000 гривень з ПДВ (саме цю ціну, згідно даних з судового реєстру, було закладено Укрнафтою в судовому позові до Укртатнафти в якості розрахункової вартості нафти).
Можливо, на аукціон заявилися конкуренти і в ході торгів так підняли ціну?
Ні, жодних торгів, просто Укрнафта на початку аукціону самостійно збільшила цінову пропозицію зі стартової 24 тис. грн до 35 тис. грн (+45%), яку покірно акцептував підконтрольний Укркарпатойл.
Могло бути і 70 000 гривень. Жодних обмежень: контрольований покупець та зворотній викуп, і Ви - найуспішніший продавець нафти в світі.
Чи готовий він відповідати перед державними акціонерами за викуп нафти на неринкових умовах? Як викуп нафти за такими цінами відображається на результатах її переробки та торгівлі нафтопродуктами?
Але саме цей показник призвів до неправосудного рішення. Вочевидь, суд використав заявлену Укрнафтою в позові неринкову вартість нафти, збільшивши її на 2,2 мільярда гривень, які має повернути їй Кременчуцький НПЗ Укртатнафта.
Маю прогнозувати, що Укрнафта Корецького має всі шанси розпочати процедуру банкрутства Укртатнафти Корецького. Звісно, якщо не втрутяться акціонери з Міноборони і Нафтогазу, а правоохоронці не зупинять розроблену злочинну схему.