«Укрзалізниця» може втратити до 5 мільярдів гривень доходу

ПОЛТАВА
21.08.2018, 16:26

Єдиний оператор залізничного транспорту в Україні ПАТ «Укрзалізниця» до кінця 2018 року може втратити до 5 мільярдів гривень через власну ж ініціативу. Мова йде про рішення уніфікації тарифів на перевезення порожніх вантажних вагонів. 

До такого висновку прийшли аналітики ДП «Укрпромзовнішекспертиза», передає МинПром.

https://www.minprom.ua/page8/news246671.html

Згідно з висновками експертів, введення в дію проекту наказу Міністерства інфраструктури «Про внесення змін до коефіцієнту, які застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України, і пов'язані з ним послуги, щодо уніфікації тарифної політики на перевезення порожніх вагонів» призведе до зростання тарифів на залізничні вантажоперевезення на 11%. Відповідно стане причиною зниження обсягів вантажоперевезень на 1,5-2 млн т від плану та недоотримання "УЗ" близько 1-1,2 млрд грн доходів на міс., або 4-5 млрд грн сумарно до кінця 2018 року.

В «Укрпромзовнішекспертизі» підкреслюють, що збільшення залізничних тарифів призводить до зменшення обсягів залізничних вантажоперевезень: зростання залізничних тарифів на 1% призводить до зниження на 0,34% обсягів залізничних вантажоперевезень.

Найвразливіші до підвищення цін вантажі – вугілля і залізна руда, контейнери та мінеральна сировина, будматеріали (еластичність за ціною перевезення становить 0,4-0,5%), зазначають експерти.

«Виробники за можливості переорієнтуються на інші види транспорту - автомобільний або водний, або змушені скорочувати обсяги виробництва і продажів», – йдеться у документі.

В «Укрпромзовнішекспертизі» нагадали, що зростання залізничних тарифів в 2016-2017 рр. вже призвело до зниження обсягів залізничних вантажоперевезень (внутрішні, експорт, імпорт) в 2017 р. на 6,5 млн т. У 2018 р. негативна тенденція триває - за 6 міс. зниження становило - 3 млн т.

Тоді як і без підвищення вартості вантажоперевезень за рахунок уніфікації тарифів на перевезення порожніх вантажних вагонів рентабельність вантажоперевезення в "Укрзалізниці" в 2017-2018 рр. перебуває на рівні 23-33%. А сумарний обсяг амортизаційних відрахувань і валового прибутку від вантажних перевезень у держкомпанії становить 32,2 млрд грн - що достатньо для повноцінного виконання плану капітальних інвестицій в 2018 р. в розмірі 26,9 млрд грн.

Читайте також:
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32