Унікальна знахідка з розкопок ранньосередньовічного городища в Опішному.

ПОЛТАВА
10.07.2018, 12:19
Унікальна знахідка з розкопок ранньосередньовічного городища в Опішному.

Досить рідкісна знахідка виявлена археологічною експедицію, що досліджує сіверянське городище в Опішному. Це мініатюрний амулет у вигляді сокири довжиною всього 3 см. Виріб в усіх деталях повторює справжню сокиру, але виготовлений із мідного сплаву. Як зазначає керівник експедиції Юрій Пуголовок: «Подібні вироби в ареалі сіверянських пам’яток є винятковими. Вони більш характерні для старожитностей Руси, а отже і датуються більш пізнім часом. У випадку із нашою знахідкою, цікаво що вона імітують дещо інший тип бойової сокири аніж пізніші амулети. Зрештою питання інтерпретації ще попереду». У науковій літературі є поширеною думка про те, що ці амулети пов’язані із шанування бога Перуна. 

Розкопки на території Опішнянського городища тривають в рамках Другого міжнародного літнього практикуму з археологічної керамології, що проходить за підтримки Громадської спілки «Останній бастіон»


Читайте також:
Поліція з’ясовує місце перебування п’ятого підозрюваного, адже за адресою місця проживання його не було.
вчора, 17:47
25 лютого у Полтаві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з бджільництва.
вчора, 17:35
Нагода була подвійною.
вчора, 13:10
Правоохоронці Полтави та Кременчука викрили мережу нелегальних гральних закладів, що маскувалися під клуб спортивного покеру.
вчора, 10:05
Місцеві мешканці ремонтують дороги за власний кошт.
24 лютого, 17:55
Дошка буде встановлена на будинку, в якому мешкав Джохар Дудаєв.
24 лютого, 10:38