Уперше за 50 тисяч років на нічному небі з’явиться зелена комета

10.01.2023, 13:22
Уперше за 50 тисяч років на нічному небі з’явиться зелена комета
Фото: google

За даними NASA, комету можна буде побачити в бінокль на ранковому небі Північної півкулі протягом більшої частини січня.

За даними EarthSky, крижаний небесний об’єкт, який постійно світлішав у міру наближення до Сонця, здійснить найближче проходження навколо Землі у перших числах лютого на відстані приблизно 26 мільйонів миль (42 мільйони кілометрів). Спостерігачі зможуть помітити комету поблизу яскравої Полярної зорі.

За даними NASA, комету можна буде побачити в бінокль на ранковому небі для спостерігачів у Північній півкулі протягом більшої частини січня, а в Південній півкулі – на початку лютого.

Цей небесний об’єкт можна відрізнити від зірок за довгим хвостом, а також яскравою зеленою комою — оболонкою, яка утворюється навколо комети, коли вона проходить близько до сонця, змушуючи її лід перетворюватися на газ. Це призводить до того, що комета виглядає нечіткою під час спостереження в телескопи. Зелене сяйво виникає через розпад молекул дівуглецю.

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35