Уперше за 50 тисяч років на нічному небі з’явиться зелена комета

10.01.2023, 13:22
Уперше за 50 тисяч років на нічному небі з’явиться зелена комета
Фото: google

За даними NASA, комету можна буде побачити в бінокль на ранковому небі Північної півкулі протягом більшої частини січня.

За даними EarthSky, крижаний небесний об’єкт, який постійно світлішав у міру наближення до Сонця, здійснить найближче проходження навколо Землі у перших числах лютого на відстані приблизно 26 мільйонів миль (42 мільйони кілометрів). Спостерігачі зможуть помітити комету поблизу яскравої Полярної зорі.

За даними NASA, комету можна буде побачити в бінокль на ранковому небі для спостерігачів у Північній півкулі протягом більшої частини січня, а в Південній півкулі – на початку лютого.

Цей небесний об’єкт можна відрізнити від зірок за довгим хвостом, а також яскравою зеленою комою — оболонкою, яка утворюється навколо комети, коли вона проходить близько до сонця, змушуючи її лід перетворюватися на газ. Це призводить до того, що комета виглядає нечіткою під час спостереження в телескопи. Зелене сяйво виникає через розпад молекул дівуглецю.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00