Уряд Норвегії представив план оборони країни на наступні 12 років, - Bloomberg

СВІТ
06 квітня, 14:24
Уряд Норвегії представив план оборони країни на наступні 12 років, - Bloomberg

Країна придбає «щонайменше п’ять нових фрегатів із можливостями протичовнової боротьби, а також щонайменше п’ять нових підводних човнів».

Норвезький уряд 5 квітня представив новий довгостроковий план оборони, яким передбачено збільшення витрат на армію майже вдвічі протягом наступних 12 років через російську війну в Україні.

Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Згідно з змістом заяви, до 2036 року загальну суму витрат на посилення військово-морського флоту та системи протиповітряної оборони буде збільшено на 56 мільярдів доларів.

«Норвегія — країна зі значними морськими інтересами. У поєднанні з нашою безпосередньою близькістю до російських ядерних підводних сил, підтримка ситуаційної поінформованості на Крайній Півночі та Північній Атлантиці має першорядне значення», — заявили чиновники.

Також цим планом передбачено придбання Норвегією «не менше п’яти нових фрегатів із можливостями протичовнової боротьби, а також не менше п’яти нових підводних човнів».

Крім того, як зазначили в уряді, заплановано придбання нових безпілотних літальних апаратів та супутників далекого радіусу дії та посилення наземних систем протиповітряної оборони та можливостей протиповітряної оборони.

Міністр оборони країни Бьорн Арілд Грам заявив, що кількість призовників також збільшать на 50% упродовж цього терміну.

У вівторок, 2 квітня, уряд Норвегії оголосив про наміри збільшити кількість призовників до армії з 9 до 13,5 тисячі до 2036 року на тлі війни рф проти України.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що Республіка Польща цього року виділяє понад $215 млн (близько 850 млн злотих) для військової оперативної групи «Підляшшя», яка захищає східний кордон країни.

Про це заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш під час зустрічі з солдатами та командуванням 19-ї Люблінської механізованої бригади в Любліні, повідомляє PAP.

Він зазначив, що цього року Польща виділить кошти на військову оперативну групу «Підляшшя» «найбільше, ніж будь-коли».

«Близько 850 мільйонів злотих, тобто, найбільше, ніж будь-коли, ми виділимо цього року Підляській військовій оперативній групі з охорони кордону. Ми інвестуємо все більше й більше, ми будемо витрачати все більше й більше грошей, завдяки нашим платникам податків, яким я дуже дякую, щоб це угруповання могло функціонувати, могло виконувати свої місії», - сказав Косніяк-Камиш.

Водночас глава польського оборонного відомства наголосив, що також відбувається посилення захисту кордону.

«Це не просто периметр, а як ми щойно говорили з генералами - це присутність солдатів і прикордонників, які мають контролювати кордон. Недостатньо просто мати безпеку цифрового, комп'ютеризованого характеру. Має бути присутність прикордонників і солдатів, які їх підтримують», - пояснив він.

Косніяк-Камиш підкреслив, що армія його держави покликана захищати Польщу, а також «цілісність Польської держави, суверенітет Польської держави, недоторканність її кордону», відповідно до конституції.

Читайте також:
Опінії
Усі брешуть, так влаштована система, і в цьому потоці брехні немає сенсу шукати правду. А там де немає правди, немає правильних рішень.
27 травня, 11:42
Політика
Будувати буде ТОВ «Вельт Капітал», яке ловили на завищенні цін удвічі
27 травня, 11:00
Війна
Кордони України були позбавлені необхідного захисту у вигляді встановлення сигналізаційних комплексів «Щит».
24 травня, 10:47
Політика
Контроль росіянами Pin-UP - це підстава для скасування ліцензії, але КРАІЛ та Іван Рудий вперто цього не помічали.
23 травня, 18:12
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
22 травня, 10:36
Світ
Система, що лежить в основі глобальних телекомунікацій, катастрофічно незахищена.
22 травня, 10:05