Уряд Словаччини схвалив передачу Україні 13 винищувачів МіГ-29, - прем’єр Геґер

СВІТ
17.03.2023, 11:41
Уряд Словаччини схвалив передачу Україні 13 винищувачів МіГ-29, - прем’єр Геґер

Раніше повідомлялося, що найближчими днями 4 МІГ-29 передасть Україні Польща

Уряд Словаччини схвалив передачу МіГ-29 Україні у кількості 13 одиниць.

Про це у Twitter повідомив глава уряду Словаччини Едуард Геґер, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

"Щойно схвалено надсилання 13 МіГ-29 до України! Обіцянки повинні бути дотримані, коли Зеленський просив більше зброї, зокрема винищувачі, я сказав, що ми зробимо все можливе", - зазначив він.


Вчора стало відомо, що Україна отримає перші 4 МІГ-29 від Польщі найближчими днями.

Перші чотири МіГ-29 від Польщі мають надійти найближчими днями, а ще десяток "німецьких" винищувачів чекають своєї черги.

Президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу зі своїм чеським колегою Петром Павлом оголосив, що Варшава передає до України винищувачі МіГ-29. Ці літаки були "на столі" ще рік тому, але умовою передачі було те, що це мала здійснити не Польща, а НАТО. За словами польського президента найближчими днями Україна отримає чотири МіГ-29 у повністю боєздатному стані.

"Можливо впевнено сказати, що зараз ми буквально відправляємо ці МіГи в Україну. Ми ще маємо десяток цих МіГів. Це літаки, які ми отримали на початку 90-х від армії Німеччини. І це останні роки їх експлуатації відповідно до їх технічних можливостей", - повідомив Анджей Дуда.

Водночас для оцінки реальних можливостей польских МіГ-29 уточнення про оригінальну країну-походження машин має величезне значення через різний стан та рівень модернізації машин. Справа в тому, що Польща має 28 винищувачів МіГ-29, з яких 6 в учбово-бойовій версії з доволі обмеженими можливостями (зокрема у МіГ-29УБ немає радара).

Водночас лише частина з них пройшла модернізацію і мова йде про 15 МіГ-29 (10 від СРСР, ще 5 від Чехії), ці машини отримали під час робіт у 2011-2014 роках оновлення навігаційної апаратури, бортовий комп'ютер, дисплеї та інше оснащення за прикладом словацьких MiG-29AS.

МіГ-29 повітряних сил Польщі
МіГ-29 повітряних сил Польщі

Ще 12 МіГ-29, які були отриманні від Німеччини у 2004 році (Люфтваффе на той час мала 13 машин, але одну поставили у музей) та ще п'ять машин від Чехії значну модернізацію не проходили. Більше того, ці "німецькі" МіГ-29 дійсно мають граничний ресурс експлуатації, бо їх планувалось списати ще у 2012 році, й частину літаків від Німеччини все ж таки списали.

Таким чином Україна, скоріш за все, має отримати у більшій кількості саме ці машини, які не проходили значну модернізацію і про "десяток" яких повідомив президент Польщі. Водночас перші чотири машини цілком можуть бути з тих, які пройшли масштабнішу модернізацію й аналогічні MiG-29AS.

Водночас передача "німецьких" МіГ-29 означає те, що Варшава має отримати дозвіл на реекспорт від Берліна. А це вже є доволі цікавим аспектом, бо передбачає участь не тільки Польщі, але й Німеччини у посиленні Збройних Сил України винищувачами.

Німецький МіГ-29 у 2001 році, який буде переданий до Польщі через декілька років
Німецький МіГ-29 у 2001 році, який буде переданий до Польщі через декілька років

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, що вже цієї весни Повітряні сили Збройних Сил України поповняться трьома авіаланками зі словацьких літаків типу MiG-29AS.

Читайте також:
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
11 липня, 09:05
Війна
Україна отримала від Німеччини нове озброєння
09 липня, 09:07
Війна
Нідерланди та ще одна країна змогли зібрати повноцінний ракетний комплекс із різних елементів
22 червня, 07:46
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
14 червня, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54