Усередині Землі виявили решки іншої планети

05 листопада, 15:28
Усередині Землі виявили решки іншої планети
Фото: Die Zeit

Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.

Результатами свого приголомшливого дослідження науковці поділилися з німецьким виданням Die Zeit. За їхніми словами, у добу формування Землі у неї врізалася планета під назвою Тейя, чиї розміри зіставні з Марсом.

Сама наша планета тоді була лише розпеченою кам'яною кулею, поверхня якої була вкрита безліччю кратерів і вулканів. Коли ж Тейя зіштовхнулася із Землю, то з її найбільших уламків утворився Місяць, дрібні ж рештки досі лежить у надрах нашої планети.

«Дослідження надр Землі показують нам дві області розміром із континент, де сейсмічні хвилі поширюються надзвичайно повільно. Наша команда переконана, це і є рештки планети Тейя, поховані під товщею Тихого океану та під Африкою», — коментують ситуацію дослідники.

Міжнародна команда науковців зі США, Німеччини, КНР, Великої Британії та Індії додають, що у далекому минулому подібні зіткнення планет часто відбувалися в космосі. Не виключено, що удар Тейї об Землю міг залишити по собі як релікт деякі рідкоземельні метали.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», науковці спрогнозували останні дні існування Сонячної системи. Швидше за все це станеться тоді, коли людство вже вимре.

Читайте також:
Життя
Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.
21 листопада, 07:31
Історія
Гідні подиву українські мовні свідчення живої пам'яті про гунів зберігаються на Поліссі. Люди там постійно згадують одноплемінників Аттили.
19 листопада, 08:42
Життя
Команда естонських психологів провела експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.
16 листопада, 20:11
Життя
Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.
01 листопада, 06:59
Світ
Відповідь дав британський математик Томас Кроуфорд з Оксфордського Університету. Науковець вивів власну формулу для розрахунку поведінки.
26 жовтня, 21:42
Історія
Турбота і піклування відрізняють справжніх Homo civilis від нижчого, попереднього стану Homo barbaricus. Лише так можна створити соціум.
22 жовтня, 17:21