Усередині Землі виявили решки іншої планети

05.11.2023, 15:28
Усередині Землі виявили решки іншої планети
Фото: Die Zeit

Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.

Результатами свого приголомшливого дослідження науковці поділилися з німецьким виданням Die Zeit. За їхніми словами, у добу формування Землі у неї врізалася планета під назвою Тейя, чиї розміри зіставні з Марсом.

Сама наша планета тоді була лише розпеченою кам'яною кулею, поверхня якої була вкрита безліччю кратерів і вулканів. Коли ж Тейя зіштовхнулася із Землю, то з її найбільших уламків утворився Місяць, дрібні ж рештки досі лежить у надрах нашої планети.

«Дослідження надр Землі показують нам дві області розміром із континент, де сейсмічні хвилі поширюються надзвичайно повільно. Наша команда переконана, це і є рештки планети Тейя, поховані під товщею Тихого океану та під Африкою», — коментують ситуацію дослідники.

Міжнародна команда науковців зі США, Німеччини, КНР, Великої Британії та Індії додають, що у далекому минулому подібні зіткнення планет часто відбувалися в космосі. Не виключено, що удар Тейї об Землю міг залишити по собі як релікт деякі рідкоземельні метали.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», науковці спрогнозували останні дні існування Сонячної системи. Швидше за все це станеться тоді, коли людство вже вимре.

Читайте також:
Світ
Під час дослідження проаналізовано майже 8000 записів про смерть чотирилапих улюбленців. Їх взяли у британських ветеринарних клініках.
13 травня, 12:34
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39