Усіх водіїв "евроблях" в Україні зібралися перерахувати і внести до реєстру

ПОЛТАВА
22.06.2018, 10:23

Легалізацію "єврономерів" в Україні запропонували доручити напівдержавній структурі, яка об'єднає МВС, ГФС і громадські об'єднання. Також планується провести перепис нерозмитнених авто, що перебевають в Україні, і людей, які планують їх придбати. Про це розповіли в громадській організації "Авто Євро Сила".

Громадські працівники зазначають: оскільки на легалізацію "єврономера" держава пропонує дати півроку, то неважко уявити, що творитиметься на кордоні, якщо зараз на пункті пропуску потрібно відстояти 6-12 годин.

"Будуть конфлікти і бійки. Очевидно, на ажіотажі з'являться шахраї і рішали. Допомогти уникнути цього і має нова організація", - зазначають громадські діячі.

За словами одного з керівників "Авто Євро Сили" Олега Ярошевича, передбачається, що до нової структури входитимуть як представники ДФС, МВС, митниці, так і представники "єврономерів".

"Людина звертатиметься, їй пояснюватимуть алгоритм, які документи необхідні для розмитнення, консультувати. Це дозволить контролювати і впорядкувати процес й уникнути звинувачень влади та громадських організацій в корумпованості процесу", – пояснює Ярошевич.

Реєстр усіх господарів "евроблях" потрібен громадськості для того, щоб вести переговори з владою. Справа в тому, що цифри, скільки їх в Україні, дуже різняться – від 315 тис. до 3,5 млн. Активісти стверджують, що чиновники занижують цифри свідомо, щоб нівелювати значимість думки опонентів і завищувати ставки розмитнення. А якщо підрахунок покаже, що їх в 10 разів більше, це дозволить "бляховодам" запропонувати більш вигідні для себе умови.

"Реєстр дасть можливість зробити економічну оцінку як кількості автомобілів на території України, так і окремо тих, хто хоче придбати такі автомобілі. Це дасть нам розуміння для того, щоб завтра визначати ставки. Наприклад, якщо покаже, що нас не 500 тис., а 3,5 млн, бюджет економічно доцільніше наповнити не від суми податку, а від кількості автомобілів, які будуть легалізовані", – стверджує Ярошевич.

Нагадаємо, незабаром Верховна Рада може розглянути законопроекти зі змінами до Податкового та Митного кодексів, що стосуються автомобілів на іноземних номерах. Як пояснила глава профільного парламентського комітету Ніна Южаніна, в одному законопроекті прописано зменшення розміру акцизів з авто, скасування заборони на розмитнення машин, які не відповідають екостандартам "Євро-5", і посилення контролю за переміщенням і використанням транспорту, зареєстрованого в інших державах.

У другому документі викладено механізм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, створення автоматизованої системи обміну інформацією. Нацполіція отримає право перевірки авто з єврономерами, а тих, хто не розмитнив машину, але їздить, чекають високі штрафи.

Зараз активісти збираються добитися права розмитнювати автомобілі, не виїжджаючи на кордон, а звертаючись до місцевих відділень митниці.

За даними ДФС, на єврономерах їздить півмільйона українців (близько 5%), що значаться "співробітниками" польських, литовських, болгарських та інших фірм і нібито використовують ці автомобілі для роботи.

Як відомо, ввезення авто на "евробляхах" з Литви до України вже ускладнили. Тепер під час перетину кордону громадянин України, крім поданих до митної служби довіреностей від імені литовських компаній, чиї інтереси він представляє, має надати ще низку документів.

Читайте також:
У межах Опішнянської об'єднаної територіальної громади невдовзі може з'явитися нова дорога.
вчора, 10:32
Пішохідні доріжки у житловому районі поряд з Інститутом зв'язку через незакінчену роботу комунальників можуть попливти.
вчора, 08:53
Гребінківський міський голова Віталій Колісніченко привітав дітей загиблих на Сході України воїнів.
02 червня, 11:13
У старостинських округах Великобагачанської об'єднаної територіальної громади проведено перевірку водних джерел.
01 червня, 13:46
Мешканці села Шедієве навели лад із місцевим джерелом і очистили від сміття прилеглу до нього територію.
01 червня, 09:09
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19