Узбекистан розпочав випуск власних безпілотників

СВІТ
19.01.2022, 09:56
Узбекистан розпочав випуск власних безпілотників
Фото: google

Коли це серійно робитиме Україна?

В Узбекистані налагоджено випуск власних безпілотних літальних апаратів під назвою Lochin.

Дрони Lochin («Сокіл») розроблені науково-виробничим центром при Державному комітеті з питань оборонної промисловості (Держкомоборонпромі) Узбекистану, пише інтернет-видання Gazeta.uz.

Безпілотники можуть використовуватись як для військових, так і для цивільних потреб.

Виробництвом дронів займатиметься створений при Держкомоборонпромі Науково-виробничий центр безпілотних авіаційних комплексів.

Центр оснащений технологічним та спеціальним обладнанням, тестовою лабораторією для виробництва, складання, ремонту та обслуговування безпілотних літальних апаратів.

«Проект з випуску безпілотників подвійного – цивільного та військового призначення вперше в Центральній Азії було розроблено та запущено в Узбекистані», – наголошується у повідомленні Держкомоборонпрому.

БПЛА з можливістю вертикального злету і посадки Lochin можуть використовуватися як для розвідки, завдання ударів, спостереження в режимі реального часу, збору інформації, управління артилерійським вогнем.

Також дрони можна використовувати і в сільському господарстві, нафтогазовій сфері, управлінні залізницями, геології, картографії, топографії, дефоліації рослин, і для спостереження за заповідниками, дорогами та соціальною інфраструктурою.

Нині у науково-виробничому центрі в Узбекистані займаються перспективними проектами з організації виробництва безпілотних авіаційних комплексів, що використовуються на стратегічному рівні, науковими дослідженнями, дослідно-конструкторськими роботами щодо розвитку галузі безпілотної авіації.

У цьому контексті не може дивувати те, що Україна, котра має кращий від Узбекистану науковий і промисловий потенціал досі пасе задніх в згаданій галузі. Є за час війни чимало цікавих розробок у цій галузі від різних КБ так і волонтерів. Значна їх частина перебуває лише на стадії розробки та випробувань. Чи можливо нашим держаним чиновникам вигідніше для своєї кишені купляти безпілотники  в інших країнах?

 

Автор : Валерій Пальчик
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27