Узбекистан розпочав випуск власних безпілотників

СВІТ
19 січня, 09:56
Узбекистан розпочав випуск власних безпілотників
Фото: google

Коли це серійно робитиме Україна?

В Узбекистані налагоджено випуск власних безпілотних літальних апаратів під назвою Lochin.

Дрони Lochin («Сокіл») розроблені науково-виробничим центром при Державному комітеті з питань оборонної промисловості (Держкомоборонпромі) Узбекистану, пише інтернет-видання Gazeta.uz.

Безпілотники можуть використовуватись як для військових, так і для цивільних потреб.

Виробництвом дронів займатиметься створений при Держкомоборонпромі Науково-виробничий центр безпілотних авіаційних комплексів.

Центр оснащений технологічним та спеціальним обладнанням, тестовою лабораторією для виробництва, складання, ремонту та обслуговування безпілотних літальних апаратів.

«Проект з випуску безпілотників подвійного – цивільного та військового призначення вперше в Центральній Азії було розроблено та запущено в Узбекистані», – наголошується у повідомленні Держкомоборонпрому.

БПЛА з можливістю вертикального злету і посадки Lochin можуть використовуватися як для розвідки, завдання ударів, спостереження в режимі реального часу, збору інформації, управління артилерійським вогнем.

Також дрони можна використовувати і в сільському господарстві, нафтогазовій сфері, управлінні залізницями, геології, картографії, топографії, дефоліації рослин, і для спостереження за заповідниками, дорогами та соціальною інфраструктурою.

Нині у науково-виробничому центрі в Узбекистані займаються перспективними проектами з організації виробництва безпілотних авіаційних комплексів, що використовуються на стратегічному рівні, науковими дослідженнями, дослідно-конструкторськими роботами щодо розвитку галузі безпілотної авіації.

У цьому контексті не може дивувати те, що Україна, котра має кращий від Узбекистану науковий і промисловий потенціал досі пасе задніх в згаданій галузі. Є за час війни чимало цікавих розробок у цій галузі від різних КБ так і волонтерів. Значна їх частина перебуває лише на стадії розробки та випробувань. Чи можливо нашим держаним чиновникам вигідніше для своєї кишені купляти безпілотники  в інших країнах?

 

Автор : Валерій Пальчик
Читайте також:
Опінії
Чи справдиться давня мрія України про відродження свого космічного сектору ?
14 травня, 12:45
Світ
Її прототип летів зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку
08 травня, 12:52
Світ
Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника, та може отримувати ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2
06 травня, 12:17
Світ
Туреччина вперше застосувала Bayraktar Akinci у бойових умовах
22 квітня, 16:28
Війна
Найближчим часом перші п'ять комплексів будуть передані бойовим підрозділам ССО
16 квітня, 13:37
Світ
Турецькі війська отримають більше дронів-камікадзе KARGU
11 квітня, 09:55