В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
Про приголомшливе відкриття сповістило галузеве наукове видання Archaeology Magazine. Саркофаг витягли із землі під час розкопок у храмі Святого Миколая у місті Демре у межах турецької провінції Анталья.
Майже 2-метровий артефакт знайшли під час буріння на нижньому поверсі двоповерхової культової споруди під підлогою, засипаної шарами бруду після середньовічних землетрусів і цунамі. Зі слів дослідників, виявлений саркофаг виготовлений із каппадокійського вапняку.
«Тепер ми розпочали детальне вивчення зовнішньої частини саркофага. Ми дуже сподіваємося знайти напис або зовні, або ж усередині об'єкта, який допоможе прояснити вміст поховання та дозволить визначити точний період, до якого він належить», — пояснили турецькі археологи.
Микола Чудотворець — один із найвідоміших християнських святих, яки жив у IV столітті та був архієпископом стародавнього міста Мира Лікійська. На сьогодні він вважається заступником дітей та прообразом Санта-Клауса.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що у Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи. Писемність датована приблизно 2400 роком до Різдва Христового.