В Австралії вчені знайшли невідомий раніше вид гігантських динозаврів

14.06.2021, 13:05
В Австралії вчені знайшли невідомий раніше вид гігантських динозаврів

Науковці відзначають, що це був найбільший динозавр континенту та стверджують, що "A. cooperensis" належить до титанозаврів.

Австралійські палеонтологи відкрили новий вид величезних довгошиїх динозаврів. Їхні  останки були виявлені у 2005 році у Квінсленді. Результати дослідження опубліковані в журналі Peer J.

На той момент вчені знайшли скам'янілості невідомого зауропода. Це були останки великого розміру, що відрізнялися крихкістю. Кістки погано збереглися, тому їхнє вивчення було важким процесом.

Однак місцеві палеонтологи визначили вид динозавра і віднесли його до нового роду і виду Australotitan cooperensis., назвавши тварину на честь басейну Купер-Ероманга і річки Купер-Крік, біля якого виявили знахідку.

Зазначається, що динозавр жив близько 96-92 мільйони років тому.

Порівняльний аналіз кісток A. cooperensis та трьох інших видів зауроподів з формації Вінтон: Wintonotitan wattsi, Diamantinasaurus matildae і Savannasaurus elliottorum показав, що A. cooperensis набагато більші за інших австралійських зауроподів. Довжина його плечової кістки сягала 149,4 сантиметра, в порівнянні зі 126 сантиметрами в інших. А довжина стегнової кістки нового виду була 214,6 сантиметра. Довжину всього динозавра автори роботи оцінюють приблизно у 25-30 метрів.

Останки зауропода
Останки зауропода
Фото:peerj.com

Читайте також:
Життя
Це вражаюче місце, розташоване в парку, містить численні відбитки динозаврів, що проживали тут понад 70 мільйонів років тому.
16 серпня, 10:49
Життя
У глиняній шахті на півдні Мазовше було виявлено величезний Парк Юрського періоду.
17.12.2021, 09:07
Життя
Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.
06:00
Життя
Цькування учнів у школах, а також закладах оздоровлення — наслідок совєцької окупації. Наш народ ментально хворий і не бажає лікуватися.
вчора, 19:12
Життя
Діти з окупованої торік росіянами перлини Приазов'я отримали іграшки, розмальовки, книжки та солодощі. Все це з рук наших захисників.
06 грудня, 14:26
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04 грудня, 19:32