В Австралії вчені знайшли невідомий раніше вид гігантських динозаврів

14.06.2021, 13:05
В Австралії вчені знайшли невідомий раніше вид гігантських динозаврів

Науковці відзначають, що це був найбільший динозавр континенту та стверджують, що "A. cooperensis" належить до титанозаврів.

Австралійські палеонтологи відкрили новий вид величезних довгошиїх динозаврів. Їхні  останки були виявлені у 2005 році у Квінсленді. Результати дослідження опубліковані в журналі Peer J.

На той момент вчені знайшли скам'янілості невідомого зауропода. Це були останки великого розміру, що відрізнялися крихкістю. Кістки погано збереглися, тому їхнє вивчення було важким процесом.

Однак місцеві палеонтологи визначили вид динозавра і віднесли його до нового роду і виду Australotitan cooperensis., назвавши тварину на честь басейну Купер-Ероманга і річки Купер-Крік, біля якого виявили знахідку.

Зазначається, що динозавр жив близько 96-92 мільйони років тому.

Порівняльний аналіз кісток A. cooperensis та трьох інших видів зауроподів з формації Вінтон: Wintonotitan wattsi, Diamantinasaurus matildae і Savannasaurus elliottorum показав, що A. cooperensis набагато більші за інших австралійських зауроподів. Довжина його плечової кістки сягала 149,4 сантиметра, в порівнянні зі 126 сантиметрами в інших. А довжина стегнової кістки нового виду була 214,6 сантиметра. Довжину всього динозавра автори роботи оцінюють приблизно у 25-30 метрів.

Останки зауропода
Останки зауропода
Фото:peerj.com

Читайте також:
Життя
За результатами дослідження, його вік може перевищувати 150 мільйонів років. Науковці приголомшені унікальною знахідкою.
11.12.2023, 21:46
Життя
Це вражаюче місце, розташоване в парку, містить численні відбитки динозаврів, що проживали тут понад 70 мільйонів років тому.
16.08.2023, 10:49
Життя
У глиняній шахті на півдні Мазовше було виявлено величезний Парк Юрського періоду.
17.12.2021, 09:07
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07