У Польщі виявили найбільше в Європі "поховання" динозаврів

17.12.2021, 09:07
У Польщі виявили найбільше в Європі "поховання" динозаврів
Фото: google

У глиняній шахті на півдні Мазовше було виявлено величезний Парк Юрського періоду.

Фахівці з динозаврів вважають цю знахідку найбільшою у Європі.

Відкриття сотень скам'янілостей динозаврів юрського періоду було зроблено біля села Борковіце у центрально-східній Польщі професором Гжегожем Пеньковським із Національного геологічного інституту у Варшаві та геологом і палеонтологом доктором Гжегожем Недзведським з Уппсальського університету.

Якість збереження залишків не поступається найвідомішим зразкам з Гренландії, Північної Америки, Південної Африки та Китаю.

На даний момент науковцями виявлено понад 60 великих блоків гірської породи, які містять кілька сотень скам'янілостей динозаврів.

Викопні тварини були заввишки до шести метрів. У камені знаходяться дійсно безцінні екземпляри, включаючи шкіру та пазурі.

Вчені вважають, що у Борковиці можуть бути виявлені ще тисячі скам'янілостей. Породи датуються 199 мільйонами років. Це означає, що вони відносяться до початку Юрського періоду.

Відкриття є особливо примітним, оскільки в Польщі не так багато скам'янілостей динозаврів. У Мезозойську еру більша її частина знаходилася під водою. Ділянка у Борковицях на той час була прибережним районом, що й дозволило розповсюдитись на цій території численним динозаврам.

У Польщі виявили найбільше в Європі
У Польщі виявили найбільше в Європі
У Польщі виявили найбільше в Європі
Читайте також:
Життя
Це вражаюче місце, розташоване в парку, містить численні відбитки динозаврів, що проживали тут понад 70 мільйонів років тому.
16 серпня, 10:49
Життя
Науковці відзначають, що це був найбільший динозавр континенту та стверджують, що "A. cooperensis" належить до титанозаврів.
14.06.2021, 13:05
Життя
Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.
06:00
Життя
Цькування учнів у школах, а також закладах оздоровлення — наслідок совєцької окупації. Наш народ ментально хворий і не бажає лікуватися.
вчора, 19:12
Життя
Діти з окупованої торік росіянами перлини Приазов'я отримали іграшки, розмальовки, книжки та солодощі. Все це з рук наших захисників.
06 грудня, 14:26
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04 грудня, 19:32