У Британії виявили гігантський череп «морського монстра»
За результатами дослідження, його вік може перевищувати 150 мільйонів років. Науковці приголомшені унікальною знахідкою.
Відповідними кадрами з графства Дорсет поділився провідний суспільний телерадіомовник Туманного Альбіону British Broadcasting Corporation. Двометровий череп з іклами невідомої істоти виявили на південному заході Англії.
Місцеві науковці-палеонтологи припускають, що кістяк міг належати пліозавру — морській рептилії, котра мешкала в океанах Землі приблизно 125-175 мільйонів років тому. Скам'янілість виявив дослідник Філ Джейкобс, коли гуляв пляжем у графстві Дорсет.
Серед гальки чоловік помітив кінчик черепа рептилії, який не зміг витягти сам. Уже після цього Джейкобс заручився підтримкою палеонтолога Стіва Етчеса, разом з яким вони знайшли частини голови тварини на найближчій скелі й викликали спеціальну техніку для транспортування до лабораторії.
«Це одна з найкращих скам'янілостей, над якими я коли-небудь працював. Її унікальність у тому, що вона вся до єдиної кістки ціла. Нижня щелепа та верхня частина черепа з'єднані разом, як за життя тварини. У всьому світі навряд чи колись знаходили екземпляри, де збереглося б стільки ж деталей», — прокоментував знахідку пан Етчес.
Станом на цю мить відомо, що у щелепі рептилії нарахували 130 гострих зубів. Окрім того, науковці виявили на морді невеликі ямки, в яких розташовувалися залози, що, цілком імовірно, допомагали виявляти зміни тиску води під час перебування в її товщі; також у черепі є отвір для тім'яного ока.
Зі слів Джейкобса та Етчеса, вони найняли команду фахівців з якими продовжать працювати у Дорсеті. Дослідники припускають, що більшість тіла може бути всередині скелі, а череп невдовзі буде виставлений у приватному музеї Etches Collection, швидше за все, вже після новорічних свят.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що посеред Польщі виявили найбільше в Європі «поховання» динозаврів. Так, у глиняній шахті на півдні поселення Мазовше знаходиться величезний Парк Юрського періоду.