В Еквадорі легалізували евтаназію

11 лютого, 07:59
В Еквадорі легалізували евтаназію
Фото: El Universo

Раніше лікарям, які надають такі послуги, загрожувало до 13 років ув'язнення. Тепер новий уряд вирішив змінити усталені законодавчі норми.

Про це із зали Конституційного суду Республіки Еквадор повідомило одне з провідних місцевих видань El Universo. Колегія слуг Феміди визнала статтю поточної редакції Карного кодексу про кримінальне переслідування за проведення евтаназії як невідповідну Основному Законові.

Відповідне рішення було ухвалено в рамках розгляду позову громадянки 42-річної Паоли Рольдáн, в якої лікарі діагностували бічний аміотрофічний склероз. Це захворювання вражає рухові нейрони, внаслідок чого людина втрачає можливість бути дієздатною.

Конституційний суд Еквадору дійшов висновку, що бажання пані Рольдан на евтаназію підпадає під закріплені в Основному Законі країни «права на гідне життя та вільний розвиток особистості». Фактично, рішення є першим і знаковим прецедентом для легалізації процедури евтаназії.

Судді також надіслали запит до місцевого міністерства охорони здоров'я, яке має врегулювати вказане питання та розробити новий регламент дій у подібних ситуаціях. Раніше Карний кодекс Республіки Еквадор прирівнював евтаназію до вбивства, а лікарів, які проводили процедуру, саджали до тюрми.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як торік китайські науковці виростили людські нирки в ембріонах свиней. Це може допомогти вирощувати органи, необхідні для трансплантації.

Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51