В Еквадорі легалізували евтаназію

11 лютого, 07:59
В Еквадорі легалізували евтаназію
Фото: El Universo

Раніше лікарям, які надають такі послуги, загрожувало до 13 років ув'язнення. Тепер новий уряд вирішив змінити усталені законодавчі норми.

Про це із зали Конституційного суду Республіки Еквадор повідомило одне з провідних місцевих видань El Universo. Колегія слуг Феміди визнала статтю поточної редакції Карного кодексу про кримінальне переслідування за проведення евтаназії як невідповідну Основному Законові.

Відповідне рішення було ухвалено в рамках розгляду позову громадянки 42-річної Паоли Рольдáн, в якої лікарі діагностували бічний аміотрофічний склероз. Це захворювання вражає рухові нейрони, внаслідок чого людина втрачає можливість бути дієздатною.

Конституційний суд Еквадору дійшов висновку, що бажання пані Рольдан на евтаназію підпадає під закріплені в Основному Законі країни «права на гідне життя та вільний розвиток особистості». Фактично, рішення є першим і знаковим прецедентом для легалізації процедури евтаназії.

Судді також надіслали запит до місцевого міністерства охорони здоров'я, яке має врегулювати вказане питання та розробити новий регламент дій у подібних ситуаціях. Раніше Карний кодекс Республіки Еквадор прирівнював евтаназію до вбивства, а лікарів, які проводили процедуру, саджали до тюрми.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як торік китайські науковці виростили людські нирки в ембріонах свиней. Це може допомогти вирощувати органи, необхідні для трансплантації.

Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.
25 лютого, 16:39