В Естонії парламентарі не можуть обрати президента

СВІТ
31.08.2021, 11:04
В Естонії парламентарі не можуть обрати президента
Фото: Delfi

Сьогодні опівдні, 31 серпня, у сесійній залі Рійґікоґу естонські народні обранці проведуть другий тур президентських виборів.

Голову держави не вдалося обрати напередодні з першого разу через брак 5 необхідних голосів, інформує аґенція "Останній Бастіон" з посиланням на видання "Eesti Rahvusringhääling".

Єдиним кандидатом на посаду є чинний директор Естонського національного музею — 63-річний Áлар Кáріс, якого висунула урядова коаліція.

Однак, навіть попри відсутність конкуренції, він не зміг здобути прихильності конституційної більшості (68 голосів) — 63 зі 101.

Як виявилося, за Алара Каріса відмовилися голосувати майже всі депутати від опозиційних сил: націоналісти та соціал-демократи.

Естонська консервативна народна партія (EKRE) також провела перед будівлею Рійґікоґу мітинґ на підтримку прямих виборів президента, вважаючи що парламентарі не мають утискати права громадян.

«Мені здається, що наші вибори один до одного як у Північній Кореї. Ви подивіться на цей фарс: один кандидат, якого ледве вдалося знайти коаліціянтам, а потенційних — свідомо відсіяти за день до волевиявлення. Це смішно! Наша політична сила не може підтримувати лібералів західного типу в їх намаганні викривити природний стан речей, занапастити права та інтереси жителів Естонії», — заявив партійний голова EKRE Мáртин Гéльме.

Політик додає, у вівторок президента абсолютно точно не оберуть через відсутність голосів, а відтак долю наступного голови Естонської Республіки вирішуватиме колеґія вибірників.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", колишній лідер естонських націоналістів і ексголова міністерства внутрішніх справ Март Гельме занепокоєний курсом нового уряду, який не турбується про народ.

Читайте також:
Політика
Жаба з гадюкою знову сплелися у несамовитому симбіозі з метою наново росіянізувати східноукраїнський форпост – Харків.
30.09.2021, 10:23
Політика
Вибори до Держдуми РФ розпочалися 17 вересня – в день окупації західної частини України та Польщі.
20.09.2021, 19:25
Світ
Європейський парламент видав путінському режиму чорну мітку, попередивши про наслідки незаконних виборів до Державної Думи.
17.09.2021, 13:52
Політика
Музикант Сергій Василюк кандидує до Верховної Ради по 197 одномандатному виборчому округу з центром у Каневі Черкаської області.
11.09.2021, 18:56
Світ
Шкільний вчитель, профспілковий діяч і віднедавна ультралівий політик Педро Кастільо став новим президентом Республіки Перу.
17.06.2021, 14:00
Світ
Саїф аль-Іслам Каддафі оголосив про висунення своєї кандидатури на президентські вибори, які відбудуться у Лівії в грудні 2021 року.
16.06.2021, 10:34