В Естонії письменник-фемініст спричинив скандал державного рівня

СВІТ
23.08.2020, 19:59
В Естонії письменник-фемініст спричинив скандал державного рівня
Фото: Eesti Päevaleht

Популярний у соціальних мережах сучасний естонський письменник Мікк Пярнітс назвав традиційну сім'ю — "найнебезпечнішим місцем" для дитини.

Зухвалий виступ, на якому були присутні президент країни Керсті Кал'юлайд і міністр юстиції Райво Аеґ, відбувся цього тижня під час вручення щорічної державної премії літераторам.

Відповідний фотозвіт з місця події у Таллінні оприлюднили журналісти видання "Delfi".

Прикметно, що на нагородження Мікк Пярнітс з'явився у рожевій сукні та на підборах, чим викликав хвилю обурення серед присутніх і гостру реакцію в суспільстві.

Свій вчинок письменник пояснив так: «Оскільки я відзначений державною премією за запобігання насильству, то мій зовнішній вигляд мав бути цілком відповідним. Офіційний костюм — це як броня для чоловіка, а я мав на меті зробити себе вразливим, яким консервативне естонське суспільство бачить більшість жінок».

Крім того, він доволі критично висловився про традиційні родинні зв'язки, заявивши що сім'я, котра складається з чоловіка і жінки, є "місцем здійснення насилля та жорстокості" стосовно дітей.

Своєю чергою міністр юстиції Райво Аеґ, який є членом правоцентристської партії "Isamaa", вже пообіцяв позбавити вказаного письменника премії.

«Висловлювання Мікки Пярнітси не просто є непристойними, вони свідомо розпалюють ворожнечу серед естонських громадян. Адже для більшості з нас сім'я — осердя надійності, особливо у тяжкі моменти життя, як скажімо теперішня ситуація з пандемією», — підсумував урядовець.

Читайте також:
Суддю Чауса знайшли в одному спідньому у селі на Вінниччині. Оновлюється
30 липня, 18:25
Станіслав Черчесов не зміг виправдати надії кремлівського "залізного щура" на перемогу РФ у чемпіонаті "Euro-2020".
10 липня, 11:23
Кремлівський "залізний щур" знову всіх переграв, вкотре занапастивши й так погану міжнародну репутацію Росії.
30 червня, 10:34
Увесь екіпаж військово-транспортного засобу загинув на місці падіння у Гатчині Ленінградської області.
25 червня, 14:29
Уссурійський гарнізонний суд Приморського краю запроторив до колонії суворого режиму п'ятьох строковиків російської армії.
22 червня, 08:48