В Естонії письменник-фемініст спричинив скандал державного рівня

СВІТ
23.08.2020, 19:59
В Естонії письменник-фемініст спричинив скандал державного рівня
Фото: Eesti Päevaleht

Популярний у соціальних мережах сучасний естонський письменник Мікк Пярнітс назвав традиційну сім'ю — "найнебезпечнішим місцем" для дитини.

Зухвалий виступ, на якому були присутні президент країни Керсті Кал'юлайд і міністр юстиції Райво Аеґ, відбувся цього тижня під час вручення щорічної державної премії літераторам.

Відповідний фотозвіт з місця події у Таллінні оприлюднили журналісти видання "Delfi".

Прикметно, що на нагородження Мікк Пярнітс з'явився у рожевій сукні та на підборах, чим викликав хвилю обурення серед присутніх і гостру реакцію в суспільстві.

Свій вчинок письменник пояснив так: «Оскільки я відзначений державною премією за запобігання насильству, то мій зовнішній вигляд мав бути цілком відповідним. Офіційний костюм — це як броня для чоловіка, а я мав на меті зробити себе вразливим, яким консервативне естонське суспільство бачить більшість жінок».

Крім того, він доволі критично висловився про традиційні родинні зв'язки, заявивши що сім'я, котра складається з чоловіка і жінки, є "місцем здійснення насилля та жорстокості" стосовно дітей.

Своєю чергою міністр юстиції Райво Аеґ, який є членом правоцентристської партії "Isamaa", вже пообіцяв позбавити вказаного письменника премії.

«Висловлювання Мікки Пярнітси не просто є непристойними, вони свідомо розпалюють ворожнечу серед естонських громадян. Адже для більшості з нас сім'я — осердя надійності, особливо у тяжкі моменти життя, як скажімо теперішня ситуація з пандемією», — підсумував урядовець.

Читайте також:
До ротаційних процесів у ґендерному зеленому драговинні.
25.12.2020, 10:12
Двоє місцевих депутатів від "Європейської солідарності" намагалися заїхати по сходах у під'їзд багатоповерхового будинку.
21.11.2020, 13:36
У листопаді 1970 року на пляж у Флоуренса викинуло семи тонну тушу кашалота. Що з нею робити було незрозуміло.
18.11.2020, 16:26
Джейн Таппер вирішила побудувати на задньому дворі справжній паб, щоб її чоловік не затримувався після роботи та частіше був удома.
15.11.2020, 14:00
Черговий скандал за участі російськомовного громадянина України стався в університеті "Дніпровська політехніка".
07.11.2020, 11:37
Кандидат від Республіканської партії на посаду президента США вимагає припинити підрахунок голосів.
06.11.2020, 12:46