В Естонії письменник-фемініст спричинив скандал державного рівня

СВІТ
23 серпня, 19:59
В Естонії письменник-фемініст спричинив скандал державного рівня
Фото: Eesti Päevaleht

Популярний у соціальних мережах сучасний естонський письменник Мікк Пярнітс назвав традиційну сім'ю — "найнебезпечнішим місцем" для дитини.

Зухвалий виступ, на якому були присутні президент країни Керсті Кал'юлайд і міністр юстиції Райво Аеґ, відбувся цього тижня під час вручення щорічної державної премії літераторам.

Відповідний фотозвіт з місця події у Таллінні оприлюднили журналісти видання "Delfi".

Прикметно, що на нагородження Мікк Пярнітс з'явився у рожевій сукні та на підборах, чим викликав хвилю обурення серед присутніх і гостру реакцію в суспільстві.

Свій вчинок письменник пояснив так: «Оскільки я відзначений державною премією за запобігання насильству, то мій зовнішній вигляд мав бути цілком відповідним. Офіційний костюм — це як броня для чоловіка, а я мав на меті зробити себе вразливим, яким консервативне естонське суспільство бачить більшість жінок».

Крім того, він доволі критично висловився про традиційні родинні зв'язки, заявивши що сім'я, котра складається з чоловіка і жінки, є "місцем здійснення насилля та жорстокості" стосовно дітей.

Своєю чергою міністр юстиції Райво Аеґ, який є членом правоцентристської партії "Isamaa", вже пообіцяв позбавити вказаного письменника премії.

«Висловлювання Мікки Пярнітси не просто є непристойними, вони свідомо розпалюють ворожнечу серед естонських громадян. Адже для більшості з нас сім'я — осердя надійності, особливо у тяжкі моменти життя, як скажімо теперішня ситуація з пандемією», — підсумував урядовець.

Читайте також:
Імовірно за для цього у сибірському місті Томськ відбулися змагання з риття могил.
11 вересня, 11:24
Народний депутат від українофобської "Опозиційної платформи — За життя" Ілля Кива спробував пожалітися на важке життя.
05 вересня, 11:19
Черговий приїзд "гаранта" викликав масу незручностей пересічним мешканцям обласного центру.
01 вересня, 10:14
Невідомі кияни оригінально привітали директора Національного антикорупційного бюро з днем народження.
19 серпня, 14:59
Чим глибшою є в Україні та світі політична та економічна криза, тим скоріш люди повертаються до первинних тваринних інстинктів.
11 серпня, 09:39
Найвища точка Полтавської області, гора Пивиха, продовжує зазнавати руйнації через стихійний відпочинок приїжджих туристів.
10 серпня, 09:49