В Естонії заарештували трьох проросійських політиків

СВІТ
12 березня, 15:45
Айво Петерсон
Айво Петерсон
Фото: ERR

Їх підозрюють у «створенні мережі проти Естонської Республіки

Затримані підозрюються у створенні ворожих зв’язків проти Естонії.

Харʼюський повітовий суд Естонії ухвалив взяти під варту трьох політиків, підозрюваних у створенні проросійських зв’язків проти Естонської Республіки, терміном до двох місяців.

Про це повідомляє естонське видання ERR.

Одним із заарештованих є лідер естонського руху Koos/Разом Айво Петерсон, який перед парламентськими виборами їздив до окупованих Донецька та Маріуполя.

Суд задовольнив клопотання державної прокуратури та визнав підозру у скоєнні злочину обґрунтованою. На думку суду, чоловіки можуть ухилитися від кримінального провадження, поки перебувають на волі. Також є ризик, що вони можуть продовжити скоєння злочинів.

Наголошується, що постанова Гар'юського повітового суду не набула чинності й може бути оскаржена в Талліннському окружному суді.

10 березня естонська поліція, окрім Петерсона, затримала ще двох чоловіків – Дмитра Роотсі та Андрія Андронова. Їх підозрюють у «створенні мережі проти Естонської Республіки».

Зазначається, що Петерсон і Роотсі – громадяни Естонії, Андронов – громадянин росії з постійним видом на проживання в Естонії.

Підозри всім трьом пред'явлені за статтею 235(1) Пенітенціарного кодексу, у якій йдеться про створення чи підтримання відносин із іноземною державою, іноземною організацією чи особою, яка діє за завданням іноземної держави, з метою скоєння злочину. За цією статтею можна отримати до шести років ув'язнення.

Читайте також:
Війна
Ракети ATACMS та інші будуть. Але тоді і у тій кількості, як вирішать наші союзники, виходячи з власних стратегічних інтересів.
вчора, 14:42
Політика
Навіщо ми воюємо з рф, якщо їхні компанії монопольно обслуговують «Дію» та щедро «спонсорують» наших високопосадовців у Києві?
23 вересня, 12:26
Полтава
За кілька годин після нічної атаки на Полтавщину голова ВЦА Лунін проінформував окупантів про її результати.
20 вересня, 12:55
Опінії
Замало звільнити Єрмака і Татарова з Офісу Президента. Їх необхідно негайно взяти під варту.
16 вересня, 10:07
Опінії
Інші активні члени агентурної мережі Сівковича досі на свободі
15 вересня, 15:14
Блоги
Дуже сподіваюсь, що усі учасники мережі Сівковича будуть затримані за державну зраду.
15 вересня, 11:05