В Естонії заарештували трьох проросійських політиків

СВІТ
12.03.2023, 15:45
Айво Петерсон
Айво Петерсон
Фото: ERR

Їх підозрюють у «створенні мережі проти Естонської Республіки

Затримані підозрюються у створенні ворожих зв’язків проти Естонії.

Харʼюський повітовий суд Естонії ухвалив взяти під варту трьох політиків, підозрюваних у створенні проросійських зв’язків проти Естонської Республіки, терміном до двох місяців.

Про це повідомляє естонське видання ERR.

Одним із заарештованих є лідер естонського руху Koos/Разом Айво Петерсон, який перед парламентськими виборами їздив до окупованих Донецька та Маріуполя.

Суд задовольнив клопотання державної прокуратури та визнав підозру у скоєнні злочину обґрунтованою. На думку суду, чоловіки можуть ухилитися від кримінального провадження, поки перебувають на волі. Також є ризик, що вони можуть продовжити скоєння злочинів.

Наголошується, що постанова Гар'юського повітового суду не набула чинності й може бути оскаржена в Талліннському окружному суді.

10 березня естонська поліція, окрім Петерсона, затримала ще двох чоловіків – Дмитра Роотсі та Андрія Андронова. Їх підозрюють у «створенні мережі проти Естонської Республіки».

Зазначається, що Петерсон і Роотсі – громадяни Естонії, Андронов – громадянин росії з постійним видом на проживання в Естонії.

Підозри всім трьом пред'явлені за статтею 235(1) Пенітенціарного кодексу, у якій йдеться про створення чи підтримання відносин із іноземною державою, іноземною організацією чи особою, яка діє за завданням іноземної держави, з метою скоєння злочину. За цією статтею можна отримати до шести років ув'язнення.

Читайте також:
Позиція
А полтавські поліцейські сумлінно захищають не національні інтереси, а інтереси так званих фунтів «Газпрому».
11 липня, 10:38
Опінії
Польща готова закрити небо над Україною: що означає нова безпекова угода?
10 липня, 15:00
Опінії
Неможливо отримати перемогу під керівництвом зрадників. Але, їжаки плакали, кололись, але вперто продовжували займатися коханням.
06 липня, 10:20
Політика
Зеленський визнав себе слабким президентом.
04 липня, 15:00
Війна
Реальні терміни ув’язнення отримують за лайки та репости у соцмережах, тоді як політики можуть обмежитись умовним терміном.
04 липня, 10:13
Опінії
Хакери викрали з урядового порталу цифрових послуг Дія дані 13,5 мільйонів користувачів і розмістили їх для нелегального продажу в мережі
03 липня, 10:05