В Італії знайшли давній камінь із мапою зоряного неба
Під час розкопок в укріпленому поселенні Рупінпікколо дослідникам потрапив до рук цінний артефакт. Його вік — приблизно 2500 років.
Відповідні кадри з місця археологічної експедиції оприлюднило спеціалізоване видання La Moneta. Зазначається, що науковці виявили два великі круглі камені зі слідами обробки неподалік портового міста Трієст на північному сході Італії.
Як пояснюють свою знахідку археологи, один із каменів виявився мапою зоряного неба, виготовленої у IV столітті до Різдва Христового. Проте наразі встановлюється, представники якої саме культури приклали руку до появи цього унікального артефакту.
Науковці всесторонньо дослідили знахідку і визнали, що написані на камені знаки нанесені не випадково, а складаються у відомі всім сузір'я — Скорпіона, Оріона, Плеяд і Кассіопеї. Одна зірка викликала у дослідників питання, оскільки зараз вона не відповідає жодному з відомих нині небесних тіл.
«Вірогідно, це може бути зображення наднової, яке з'являлося в нічному небі, а потім раптово зникло. Якщо це справді так, то відстеження цього місця на нічному небі допоможе виявити чорну діру, що залишилася після вибуху наднової», — пояснив керівник археологічної експедиції професор Паоло Фоаре.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як нещодавно на березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.