В Ізраїлі спостерігається зростання крайньоправих настроїв

СВІТ
29.06.2020, 11:07
В Ізраїлі спостерігається зростання крайньоправих настроїв
Фото: TRT World

Колишній керівник ізраїльської розвідки Кармі Ґіллон вважає, що активізація сіоністського підпілля загрожує майбутньому єврейської держави.

За його словами, чинний прем'єр-міністр Беньяміном Нетаньягу разом з іншими політиками мовчки дозволили крайньоправим організаціям розвиватися й готуватися до терористичної діяльності на території Палестини.

Наголошується, що сіоністське підпілля має на меті запровадити в Ізраїлі та в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану "юдейський закон" як офіційну ідеологію, що передбачає не тільки прямі напади на священні християнські та мусульманські місця, але й викорінення європейських демократичних громадсько-політичних практик.

«Уявімо ситуацію, коли нелегальна група може переслідувати не тільки інші релігійні громади, а й навіть євреїв, включаючи реформістів, які виступають проти панування релігійного права. Підпілля реально може напасти на окремих представників Кнесету, ізраїльських парламентарів», — наголосив Кармі Ґіллон.

Яскравим тому доказом слугує вбивство прем'єр-міністра Іцхак Рабина в Тель-Авіві у листопаді 1995 року сіоністом Ігалєм Аміром, який виступив проти мирної угоди з Палестинською адміністрацією.

Колишній керівник ізраїльської розвідки також зазначив, що релігійні фанатики, котрих штовхають на протиправні й свідомі злочинні дії деякі рабини, відкидають будь-які поступки, вважаючи всю Палестину частиною своєї передбачуваної даної Богом землі, тобто — "Великого Ізраїля".

«Те, що Нетаньягу форсує тему анексії Західного берегу Йордану, грає на руку крайньоправим сіоністам. Це підштовхує їх до акцій прямої дії, а саме до провокування хаосу і терору арабів-палестинців», — із тривогою констатує Кармі Ґіллон.

Виходячи з цього, на думку колишнього розвідника, політичні перспективи Ізраїлю зараз оцінюються як "погані" або "дуже погані".

Читайте також:
Світ
Армія оборони Держави Ізраїль (відома, як ЦАХАЛ) завдала ракетного удару по підприємству військової промисловості на околиці Дамаску.
23 липня, 07:51
Світ
Днями під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Тегерану Кремлю вдалося досягти одного з найбільших дипломатичних успіхів.
21 липня, 17:54
Світ
США будуть працювати в регіоні та допомагати країнам протистояти впливу Ірану, росії та Китаю
17 липня, 11:18
Світ
Путінські друзі з чинного уряду Ізраїлю провокують новий конфлікт із мусульманами-палестинцями, за яких нікому вступитися.
29 травня, 20:47
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12