В Ізраїлі спостерігається зростання крайньоправих настроїв

СВІТ
29 червня, 11:07
В Ізраїлі спостерігається зростання крайньоправих настроїв
Фото: TRT World

Колишній керівник ізраїльської розвідки Кармі Ґіллон вважає, що активізація сіоністського підпілля загрожує майбутньому єврейської держави.

За його словами, чинний прем'єр-міністр Беньяміном Нетаньягу разом з іншими політиками мовчки дозволили крайньоправим організаціям розвиватися й готуватися до терористичної діяльності на території Палестини.

Наголошується, що сіоністське підпілля має на меті запровадити в Ізраїлі та в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану "юдейський закон" як офіційну ідеологію, що передбачає не тільки прямі напади на священні християнські та мусульманські місця, але й викорінення європейських демократичних громадсько-політичних практик.

«Уявімо ситуацію, коли нелегальна група може переслідувати не тільки інші релігійні громади, а й навіть євреїв, включаючи реформістів, які виступають проти панування релігійного права. Підпілля реально може напасти на окремих представників Кнесету, ізраїльських парламентарів», — наголосив Кармі Ґіллон.

Яскравим тому доказом слугує вбивство прем'єр-міністра Іцхак Рабина в Тель-Авіві у листопаді 1995 року сіоністом Ігалєм Аміром, який виступив проти мирної угоди з Палестинською адміністрацією.

Колишній керівник ізраїльської розвідки також зазначив, що релігійні фанатики, котрих штовхають на протиправні й свідомі злочинні дії деякі рабини, відкидають будь-які поступки, вважаючи всю Палестину частиною своєї передбачуваної даної Богом землі, тобто — "Великого Ізраїля".

«Те, що Нетаньягу форсує тему анексії Західного берегу Йордану, грає на руку крайньоправим сіоністам. Це підштовхує їх до акцій прямої дії, а саме до провокування хаосу і терору арабів-палестинців», — із тривогою констатує Кармі Ґіллон.

Виходячи з цього, на думку колишнього розвідника, політичні перспективи Ізраїлю зараз оцінюються як "погані" або "дуже погані".

Читайте також:
Рух за національне визволення Палестини (ФАТХ) та Ісламський рух опору "Хамас" готові до спільних дій проти ізраїльської армії.
03 липня, 14:38
До українців застосовують ті ж критерії і методи, які застосовує прем'єр Ізраїлю щодо палестинців.
29 червня, 16:27
Спалах коронавірусу сильно вдарив по економічній спроможності британців мати елітні житла в Об'єднаних Арабських Еміратках.
29 червня, 14:32
Масштабна гуманітарна криза, яка охопила Ємен на тлі тривалих бойових дій і пандемії коронавірусу, загрожує життю мільйонів дітей.
26 червня, 11:37
Громадяни низки країн так званого Африканського рогу опинились у безвиході через неможливість потрапити до Європи, обравши хибний шлях.
20 червня, 13:42
Уряд США вирішив скоротити свою військову присутність на території Республіки Ірак.
12 червня, 12:57