В Міноборони США мають намір посилити моніторинг зброї, яка постачається в Україну

ВІЙНА
21.08.2024, 15:32
В Міноборони США мають намір посилити моніторинг зброї, яка постачається в Україну

Проблеми у моніторингу «передачі зброї третім сторонам» викликають занепокоєння серед певних американських політиків.

Управління з урядової звітності США (GAO) виявило недоліки в координації між Міноборони та Державним департаментом щодо постачання зброї в Україну. Мова йде про 6,33 млрд доларів, які були виділені в рамках «передачі зброї третім сторонам», а саме на військове фінансування для 10 європейських країн, щоб ті передали Україні зброю та обладнання американського виробництва.

Про це повідомили в Defense One.

Звіт GAO показує, що Держдеп США схвалив 217 таких постачань, включаючи зенітні установки Stinger, ракети «повітря-повітря» і протитанкові системи Javelin.

Ці постачання вимагають підвищеного контролю використання, щоб гарантувати, що зброя потрапляє до належних одержувачів і використовується за призначенням.

Управління виявило, що державні органи обробляють запити на передачу зброї для України в середньому за 12 днів, що значно швидше, ніж для інших країн. Однак у цьому процесі Пентагон часто не має достатньо інформації про такі постачання до моменту їхнього прибуття в Україну. Це призводить до обмеження даних щодо масштабу і стану постачань американської зброї в Україну.

Попри те, що Генеральний інспектор Міністерства оборони не виявив систематичного перенаправлення переданих Україні озброєнь, недоліки у відстеженні викликають занепокоєння серед певних американських політиків. Це, в свою чергу, може вплинути на майбутнє підтримки Україні, яка, за словами Києва, є життєво важливою для її захисту від російських атак.

Також у звіті наводиться ряд рекомендацій щодо покращення комунікації між Державним департаментом, Міністерством оборони та країнами-партнерами, щоб підвищити ефективність і прозорість передачі зброї Києву.

Читайте також:
Війна
Міністри закордонних справ ЄС розглянуть пакет 24 лютого під час чергової зустрічі в Брюсселі.
19 лютого, 09:23
Війна
Початку постачання передуватимуть переговори між донорами ЗСУ
15 лютого, 14:32
Війна
Норвегія надала Україні системи ППО на суму майже 377 мільйонів євро.
13 лютого, 17:53
Війна
На засіданні у форматі «Рамштайн» Німеччина пообіцяла передати Україні ще 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів IRIS-T.
13 лютого, 09:23
Політика
США не можуть гарантувати, що 76 мільярдів доларів, виділених Україні, були використані за призначенням.
06 лютого, 10:39
Війна
Вартість ракет, які планують передати Україні, становить 60 мільйонів євро.
15 січня, 11:03