В Опішному відкриється літня академія для дослідників давнього гончарства

ПОЛТАВА
20.05.2019, 08:28
В Опішному відкриється літня академія для дослідників давнього гончарства

На Полтавщині вже втретє відбудеться міжнародний науковий проект, що об’єднає дослідників давнього гончарства на теренах Східної Європи – літній практикум з археологічної керамології. Організаторами заходу виступають Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національний музей-заповідник українського гончарства, ВГО «Спілка археологів України» та ГО «Конгрес українських керамологів». Його проведення заплановано на період з 15 червня по 3 липня 2019 року. В рамках заходу відбудуться археологічні дослідження поселенських пам’яток скіфського часу, доби середньовіччя та козацтва – городищ Кардашів Вал та Міські Млини, Глинського археологічного комплексу, Опішнянської фортеці. Окрім цього, заплановані дослідження гончарської майстерні кінця 19 початку 20 століття. Для учасників Практикуму заплановані тематичні практичні та теоретичні заняття. Особливістю цьогорічного заходу стане спілкування із професорами та викладачами університету Ньюкасла (Великобританія), які прочитають лекції на теми археології, керамології та давньої історії. Разом із закордонними дослідниками в проекті візьмуть участь і провідні вчені з України. Також учасники Практикуму мають змогу безкоштовно відвідати музейні експозиції та мистецькі заходи, що відбуватимуться в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному.

Проведення Третього міжнародного літнього практикуму з археологічної керамології здійснюється за дієвої підтримки Громадської спілки «Останній бастіон», яка вже п’ятий рік поспіль активно підтримує археологічні дослідження на Полтавщині. 

Читайте також:
Громадські слухання щодо розроблення Генерального плану розвитку відбулися у Бутенківській об'єднаній територіальній громаді.
09:25
Всього за кілька місяців харківська команда на чолі з колишнім адвокатом Олегом Сінегубовим повністю підім'яла під себе Полтавську область.
17 лютого, 21:54
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45
Чергову врізку було виявлено у Чутівському районі.
13 лютого, 13:01
13 лютого Полтаву має відвідати прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
12 лютого, 17:23
40% родин на Полтавщині одержують держпідтримку під час оплати житлово-комунальних послуг.
12 лютого, 15:05