“В рамках закону” під Полтавою вирубують ліси

ПОЛТАВА
23.08.2018, 17:54

До інтернет-сервісу “Електронна книга скарг України” написав читач Олександр про безжальну вирубку дерев обабіч дороги. Поліція стверджує, що все гаразд, але ж докази вказують на зворотне.

Ось його скарга:

“Звертаюсь по двох причинах:

– розповісти про, за всіма ознаками, злочинну історію, що є актуальною, але часто неоднозначно трактованою суспільством,

– вчергове звернути увагу свідомих людей на те, що “Україна – країна, в якій хочеться жити” починається з кожного з нас.

По суті.

В Полтавській області на відомій вишивкою Решетилівщині на території Лобачівської та Друголиманської сільських рад уже третій місяць безжально здійснюється вирубка полезахисних лісосмуг під виглядом розчищення, внаслідок чого залишаються поодинокі дерева переважно невеликих рослин. Станом на сьогодні дана вирубка продовжується і, мало того, набула більшого масштабу.

Почалося все із укладеного договору між орендарем полів, вздовж яких заходяться згадані лісосмуги, СТОВ «Говтва» та приватним підприємцем на приведення лісосмуг до нормального стану. Як відомо, з дозвільних документів (акту обстеження) мало б бути проведено розчищення полів! від самосіву, буреломних дерев, чагарників та підрізання гілля, що розрослися і заважають проїзду техніки. Та в реаліях, насправді маємо зворотну ситуацію – в одних лісосмугах випиляно майже всі дерева цінної породи дуб, в інших – без розбору – більшу половину дерев від їх загальної кількості в лісосмузі.

Роботи проводяться вдень, деревина розпилюється на ділову та паливну і вивозиться багатотонною технікою у невідомому напрямку, учасники рубки поводять себе підозріло. Як виявили місцеві журналісти, рубка здійснювалась і в інших лісосмугах без документів.

По даному факту від свідомих жителів були звернення до Решетилівського відділу поліції, на що позиція останніх – все в рамках закону та відповідно до документів, а тим часом, здорові могутні дерева зникають один за одним. Влада, традиційно в подібних ситуаціях, знаходиться десь в паралельному світі.

На сьогодні є звернення до інших правоохоронних органів по вирубці деревини та щодо перевірки місцевої поліції на “притомність”. Залишається питання – хто підтвердить довіру суспільства, хто на боці громади і, що далі…

Країну будує вся нація, а не “десь” та “хтось”. І питання до народу – Скільки ж ми будемо давати знущатись із самих себе і де гідність, ЛЮДИ?”

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40