В Росії підтвердили радіаційний викид на південному Уралі, який дістався Європи

ПОЛТАВА
21.11.2017, 07:52
В Росії підтвердили радіаційний викид на південному Уралі, який дістався Європи

Росгідромет повідомив, що в населених пунктах поблизу комбінату «Маяк», який належить «Росатому», у Челябінській області у вересні цього року зафіксували найбільший рівень концентрації радіонукліда рутеній-106. На цьому підприємстві переробляють відпрацьоване ядерне паливо.

Про те, що на Південному Уралі міг статися викид рутенію-106, раніше повідомляли європейські вчені. Радіоактивна хмара досягла Франції. Однак в «Росатомі» спростовували ці висновки.

Росгідромет ж підтвердив «високе» або «екстремально високе» забруднення лабораторних проб. Найвищі показники забруднення були зафіксовані в районі села Аргаяш у Челябінській області. Там рівень рутенію-106 перевищував фон в 986 разів.

Відомство також визнало, що в кінці вересня-початку жовтня виникли метеоумови для переміщення повітряних мас і забруднюючих речовин з Південного Уралу в Середземномор’я і на північ Європи.

«Навіть з урахуванням того, що спостережувана концентрація над Європою незначна, впливу зазнали десятки мільйонів людей, і у когось з них обов’язково будуть проблеми зі здоров’ям», – пише «Грінпіс».

«Грінпіс» Росії готує заяву в прокуратуру з вимогою провести перевірку можливого приховання радіаційної аварії. Організація нагадує, що рутеній-106 – це техногенний радіонуклід. У нормальних умовах він відсутній у навколишньому середовищі, і будь-яка його концентрація в повітрі свідчить про те, що сталася аварія.

За припущенням французького інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN), викид міг в 10 тисяч разів перевищувати дозволену норму. Як зазначає інститут, в цьому випадку необхідно захищати людей в радіусі кількох кілометрів від місця аварії.

Рутеній-106 був зафіксований в більшості європейських країн, пише IRSN. Найвищий рівень рутенію-106 у Франції був зафіксований в Ніцці з 2 по 9 жовтня. Після 13 жовтня присутність радіонукліда не спостерігалося в атмосфері Франції.

Читайте також:
Музейне життя міста стає все більш різноманітним.
вчора, 19:55
Посадовців звинувачують за ст. 367 КК України.
17 січня, 15:25
До Полтави завітало близько 200 учасників із різних куточків України.
17 січня, 11:48
СБУ розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України.
17 січня, 11:25
Далекий родич сестри Панаса Мирного (Рудченка) безкоштовно передасть Гадяцькій громаді родинну садибу.
17 січня, 11:20
Минулого тижня екснардеп визнав причетність до організації видобутку.
17 січня, 10:43