В СБУ нарешті оголосили про підозру алкогольному магнату Черняку

КРИМІНАЛ
30.12.2023, 07:05
В СБУ нарешті оголосили про підозру алкогольному магнату Черняку

Його звинувачують в фінансуванні агресії рф.

За даними слідства, попри повномасштабне вторгнення, компанії Черняка продовжили вести бізнес із країною-агресором

Служба безпеки зібрала доказову базу на власника одного з найбільших алкогольних холдингів України Євгенія Черняка, який підозрюється у фінансуванні збройної агресії московії.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, попри повномасштабне вторгнення, його компанії продовжили вести бізнес із країною-агресором.

Global Spirits є власником низки підприємств із виробництва алкогольних напоїв. Під час обшуків в офісних приміщеннях холдингу в Україні СБУ виявила документи та інші речові докази незаконної діяльності на користь країни-агресора. 

В СБУ нарешті оголосили про підозру алкогольному магнату Черняку_1В СБУ нарешті оголосили про підозру алкогольному магнату Черняку_2В СБУ нарешті оголосили про підозру алкогольному магнату Черняку_3

«Встановлено, що протягом 2022 року лише у вигляді сплати податків і зборів підпорядковані йому підприємства перерахували до бюджету рф близько 6 млрд у гривневому еквіваленті. Задокументовано, що підприємства фігуранта, розташовані на території чотирьох країн Центральної Азії та Південного Кавказу, закуповували в росії промислові обсяги спирту та іншу супутню продукцію» — йдеться в повідомленні.

Як зазначили правоохоронці, під час обшуків в офісних приміщеннях холдингу в Україні вони виявили документи та інші речові докази незаконної діяльності на користь країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили про підозру Черняку та ще 6 топменеджерам його компаній за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Наразі вирішується питання про накладення арешту на їх приватне і корпоративне майно для передачі в управління АРМА.


Український бізнесмен Євген Черняк є генеральним директором холдингу Global Spirits.

Global Spirits є власником низки підприємств із виробництва алкогольних напоїв: лікеро-горілчаний завод «Хортиця», Одеський коньячний завод, завод «Кримський винний дім».

За інформацією російських ЗМІ, у 2011-2022 роках із холдингом були тісно афілійовані російські лікеро-горілчані заводи «Русский Север» і «Родник», але у 2022 році ці активи були виведені з-під бренду Global Spirits.

У червні 2022 року, лише через місяць після “горілчаної угоди року”, юрособа яка може належати до української групи Global Spirits реєструє ТМ “Шустов” на території рф, а отже, компанія схоже продовжує бути присутньою на ринку рф. 

Юридична особа, яка зареєструвала ТМ “Шустов” в росії називається GSH Trademarks Limited, компанія також володіє правами на ТМ “Хортиця” в Україні. У 2007-му власником GSH Trademarks Limited була кіпрська Oxford Amg-77 Limited, станом на лютий 2023 – Global Spirits Amg Europe Ltd. При цьому Global Spirits Amg Europe Ltd з 2021 володіє реєстрант Signa Consulting Trust Reg, у 2020-му володів Євген Черняк. Ба більше, Global Spirits Amg Europe Ltd володіє українською ТОВ “Глобал спірітс груп”. 

А боротись є за що: за різними оцінками лише на продажі Хортиця у рф компанія могла заробляти понад $8 млн щорічно.

Читайте також:
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05
Економіка
Американські підприємці планують знову наживатися на громадянах РФ. Забруднені в українську кров гроші ворога не пахнуть.
05 червня, 19:25
Війна
Довгостроковий контракт із московією допоможе індійській компанії Reliance забезпечити постачання дешевої російської нафти
29 травня, 10:10
Війна
Західні компанії відмовляються від планів піти з росії
28 травня, 15:55
Війна
Ідейні поборники «русскаґо міра» з окупованої частини Донецької області продовжують заробляти валюту. Вони працюють на міжнародні компанії.
20 травня, 19:27
Війна
Західні компанії допомагають Кремлю виготовляти зброю. Потім окупаційно-терористичний контингент РФ використовує її для вбивства українців.
19 травня, 16:31