В Татарстані судять письменницю-активістку за статті в підтримку кримських татар

УКРАЇНА
01.10.2014, 14:43
В Татарстані судять письменницю-активістку за статті в підтримку кримських татар

1 жовтня відбудеться суд над головою Міллі Меджлісу татарського народу Фаузі Байрамової. Жінку судять за ряд статей в соцмережах, в тому числі на підтримку кримськотатарського народу і України.

Пост про це розміщено на сторінці Байрамової в Фейсбуці.

«Очікується останнє слово підсудного і вирок», - сказано в повідомленні.

Тут також зазначено, що Фаузія Байрамова звинувачується за 282 ст.ч.1, за «екстремізм», а державний обвинувач просив для неї позбавлення волі на 1 рік умовно.

У «обвинувальному висновку» сказано: «Байрамова, будучи Головою Міллі Меджлісу татарського народу, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків і бажаючи цього, скоїла злочин проти основ конституційного ладу і безпеки держави - дії, спрямовані на збудження ненависті і ворожнечі, а також на приниження гідності людини та групи осіб за ознаками національності ».

Зокрема, Байрамова звинувачується за статті в Фейсбуці під назвою «Звірі і жертви», за захист постраждалих від катувань мусульман і за заяву Міллі Меджлісу татарського народу «Про ситуацію в Криму та в Україні», за підтримку кримських татар і України.

Фаузія Байрамова - татарська письменниця, видатний громадський діяч, правозахисниця, кандидат історичних наук, голова партії «Иттифак», одна з лідерів татарського національного руху і політичної опозиції в Татарстані.