В Україні досі не відновили зруйнованих Януковчем норм про роботу коаліції, – Дерев'янко

УКРАЇНА
17.11.2017, 08:20
В Україні досі не відновили зруйнованих Януковчем норм про роботу коаліції, – Дерев'янко

Конституція України дає Президентові можливість розпустити Верховну Раду, якщо вона не здатна сформувати коаліцію. По факту, у нас коаліція уже розвалилася. Тож саме глава країни несе усю відповідальність за те, що не відбувається перезавантаження парламенту.

Про це розповів народний депутат України Юрій Дерев‘янко.

«Конституція України передбачає формування коаліції депутатськими фракціями, які утворені після виборів. По факту, у нас коаліція розвалилась, її не існує. Тоді як 83 стаття Конституції чітко говорить, що у випадку, коли коаліція припинила свою діяльність, протягом місяця має бути сформована нова і, відповідно, має бути сформований уряд», – розповідає Юрій Дерев‘янко.

Окрім цього, він зазначив, що існував і відповідний розділ закону про регламент, у якому йшлося про визначення припинення діяльності коаліції. Однак зараз, після маніпуляцій старої влади, цей закон відсутній.

«Таким він став після того, як Янукович змінив Конституцію і створював коаліцію не фракціями, а «тушками». Коли її повернули назад, то пан Порошенко, мав би ініціювати зміни до регламенту, які говорять про порядок роботи коаліції, де мало б писати, де починається її робота і що таке припинення повноважень», – каже народний депутат.

Проте чомусь цього досі не було зроблено. Понад те – Дерев‘янко наголосив, що уже давно зареєстрували законопроект, у якому йдеться саме про порядок роботи коаліції.

«Він уже лежить два з половиною роки у парламенті і взагалі нікуди не рухається. Наслідки відсутності цього терміну і його законодавчого врегулювання є доволі простими. Формально Андрій Парубій каже, що не знає, хто є в коаліції. Я пишу йому офіційне звернення із цим запитанням, на що він відповідає, що це секретаріат коаліції. А його не існує», – наголосив народний обранець.

На його думку, весь цей процес триває, якщо офіційно визнають, що коаліції не існує, Президента матиме право розпустити Верховну Раду.

«Але в цьому випадку Петро Порошенко несе всю відповідальність за те, що він цього не робить. Адже Конституція надає йому можливість перезавантажити парламент у випадку, коли він не здатен сформувати нову коаліцію», – зазначив Юрій Дерев‘янко.