В Україні погіршилась якість бензину

ЕКОНОМІКА
07.10.2014, 11:33
В Україні погіршилась якість бензину

Столичний Інститут споживчих експертиз, провів перевірку найбільш великих гравців на ринку, провівши дослідження популярного "дев'яносто п'ятого" бензину. При цьому в лабораторію відправилися проби не тільки "звичайного" А - 95, а й зразки з приставкою "євро", а також досить популярний серед любителів економити "спиртовий" бензин.

Особливу увагу експерти приділили так званим "дискаунтерам", тобто мережам, які продають паливо дешевше найкрупніших гравців. До таких в даному дослідженні можна віднести мережу "БРСМ-нафта", ANP та маловідома мережу Мотта. До речі, остання, за інформацією експертів паливного ринку, є дисконт-мережею групи "Континіум", якій також належить мережа WOG. Цього разу відбір проб "дев'яносто п'ятого" стався на АЗС восьми компаній, які, значною мірою, формують ринок. Під приціл "потрапили" WOG (А - 95), ОККО (А - 95 євро), БРСМ (А - 95, А - 95 євро і А - 95 Еко), Marshall А-5 і А-95 Євро), Motto (А - 95, А - 95 євро і А - 95 Е40), ANP (А - 95, А - 95 євро і А - 95 Еко), КЛО (А - 95 UA standart, А - 95 Супер і А - Е95-40 ), Socar (А - 95). Проби були відправлені в сертифіковану лабораторію, де їх досліджували на відповідність нормативам профільних ДСТУ.

Результати, отримані в лабораторії, неприємно здивували - більш 20 відсотків проб палива виявилися не кондиційним, тобто не вкладати взагалі ні в які нормативи. Насамперед перевірили октанове число, яке характеризує стійкість палива до детонації - передчасного згорянню бензину в камері згоряння. У трьох учасників результати виявилися сумними - у трьох зразків мережі Мотта - октан виявився від 79,2 одиниць у звичайного А-95 до 80 одиниць у бензину цієї мережі з приставкою "євро"! Це антирекорд за всю історію досліджень - це навіть не "дев'яносто другий"! При цьому у партнерській цієї мережі WOG - за цим показником результат в нормі. У решти учасників за цим показником все було в порядку, а лідерами стали зразки від SOCAR (85,6), ОККО (85,8) і два зразка БРСМ - А - 95 євро (86 одиниць) і А - 95 Еко (86, 7 одиниць).

Далі експерти перевірили ще один найважливіший показник – вміст сірки. Якщо її в паливі занадто багато, це призводить до утворення нагару, забрудненню паливних форсунок і "вбиває" каталізатори. "Безрозмірний" ГСТУ для "звичайного" 95-го нормує вміст сірки до 0,015% (150 мг/кг), а от щоб бензин відповідав нормативу Євро 5, в ньому має бути не більше 0,001% (10 мг/кг). В цілому, вклалися всі, кожен у свою номінацію. В "євробензину" сірки практично не було, всі виявилися відповідними Євро 5. При цьому в деяких "українських" зразках виявилася та ж картина! Бензини БРСМ і ANP хоч і позначені на стелах, як звичайний А-95, на ділі показали практичну відсутність сірки, що говорить про імпортний походження пального.

Ще один важливий параметр - вміст бензолу. Підвищена концентрація бензолу завдає великої шкоди, як навколишньому середовищу, так і автомобілю. У підсумку, все "європейці", крім Мотта (1.3 при нормативі не більше 1) показали практична відсутність у своєму складі цього шкідливого компонента.

Що ж до недорогих спиртових бензинів, то основним показником, на якому сконцентрувалися експерти, стала кількість етанолу та метанолу. За ідеєю, етанолу в альтернативному паливі повинно бути не менше тридцяти відсотків. У БРСМ (31,8%), КЛО (30%), ANP (35,4%) - з цим все в порядку. А ось в зразку Мотта етанолу виявилося 20,7%, втім, як і в решті зразків цієї мережі - звичайного А-95 і бензину з приставкою євро, де його взагалі бути не повинно. Але найгірше полягає в тому, що в одному із зразків, куплених на АЗС Мотта, був виявлений в кількості 12%.

І що ж у підсумку? Великі гравці ОККО, SOCAR, ANP, БРСМ-Нафта, КЛО, WOG підтвердили своє реноме. Ціни у деяких, звичайно, високі, але і якість стабільна. Що ж до мережі Мотта, то судячи з результатів, поки рекомендація одна - забути туди дорогу, оскільки економія на ціні літра неминуче призведе до витрат на ремонт паливної системи та двигуна.,

Відділ моніторингу "Останнього Бастіон"

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Ймовірне обмеження чи цілковита зупинка допомоги США впливає на український військово-промисловий комплекс. Наші люди працюють у поті чола.
07:19
Економіка
Російські обстріли вітчизняної енергетичної інфраструктури суттєво вплинули на агробізнес. Найбільшого удару зазнали хлібовиробники.
вчора, 21:41
Економіка
Курс долара у наступні 12 місяців продовжить зростання.
09 грудня, 15:25
Економіка
Російська агресія погіршила продовольчу ситуацію у світі. Найпершими постраждали українці, які зводять кінці із кінцями, щоби прогодуватися.
08 грудня, 14:07
Економіка
Держборг США і майбутнє криптовалют. В США оголосили план формування державних резервів у біткойні.
06 грудня, 11:09
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06 грудня, 07:19