В Україні представили закон про дезінформацію, який дозволить владі взяти під контроль ЗМІ

ПОЛІТИКА
17.01.2020, 16:31
В Україні представили закон про дезінформацію, який дозволить владі взяти під контроль ЗМІ
Фото: Мережа інтернет

Передбачається створення спеціальної структури, яка стежитиме «за неправильними ЗМІ».

Міністерство культури, молоді та спорту України представило законопроект про дезінформацію, спрямований на фактичний контроль ЗМІ.

Основні положення законопроекту представлені в презентації підготовленій міністерством і стосуються, як зазначено, «покарань за дезінформацію». Зауважимо, що критерії, за якими визначатимуть загрозу національній безпеці – не прописані належним чином, що несе ризики довільного трактування.

Поширення дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи з третього порушення протягом одного року, карається штрафом у розмірі 1000 мінімальних зарплат (4,7 млн гривень) за кожний випадок порушення. При цьому відмова від добровільного спростування спричинить штраф у 2000 мінімальних зарплат (9,4 млн гривень) за кожний випадок.

Систематичне, умисне масове поширення дезінформації про факти, які становлять загрозу національній безпеці та територіальній цілісності, будуть каратися штрафом від 5000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років.

Поширення дезінформації з використанням ботів або спеціально організованих фейкових акаунтів – карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років Фінансування масової дезінформації також каратиметься на строк від 2 до 5 років.
за повторну масову дезінформацію організованою групою, яка призвела до тяжких наслідків або завдало матеріальної шкоди у великому розмірі, карається максимальним покаранням – тюремне ув'язнення на термін від 5 до 7 років.

Професійний статус журналіста тепер буде підтверджуватися єдиною прес-картою. Відповідно статус може припинятися або припинятися за порушення Кодексу професійної етики. Законопроект передбачає створення Асоціації в рамках журналістського самоврядування. Новостворена структура буде стежити за дотриманням професійної етики та стандартів.

Будь-яке ЗМІ після добровільної перевірки може розраховувати на отримання «Індексу довіри», критерії якого буде розробляти уповноважений з питань інформації. Присвоювати цей індекс будуть встановлені законом громадські організації.

У міністерстві культури, молоді та спорту уточнюють, що відповідальність за дезінформацію передбачена тільки на період російської агресії до відновлення територіальної цілісності України.

Читайте також:
Політика
Власник соціальної мережі «Telegram» давно співпрацює із кремлівськими спеціальними службами. Нині його увага звернена на чуваське підпілля.
23 квітня, 21:49
Книги
Із затверджених кремлівською цензурою підручників з літератури, вирізали всі згадки про Україну. Безпосередньо у розділах про Миколу Гоголя.
20 квітня, 14:07
Війна
Для читачів медіаагенції «Останній Бастіон» не таємниця, що китайці воюють за армію РФ. Але режим у Пекіні вирішив зачистити інформпростір.
10 квітня, 08:28
Політика
В Україні хабарники із команди Володимира Зеленського заблокували понад 10 сайтів, які розкривали злочини влади. Українофобів дратує правда.
07 квітня, 20:30
Позиція
Коли кажете про концтабір, побудований сіоністами та корупціонерами в Україні, то не помиляєтеся.
29.12.2024, 15:18
Війна
Кремлівський терористичний режим має цілковитий доступ до телефонів і комп'ютерів українців 5 регіонів Півдня й Сходу. Їх прослуховують.
13.12.2024, 14:54